ТЕПЛОЕНЕРГОПРОМ ТА ГАЗТЕХБУД СПОТВОРИЛИ РЕЗУЛЬТАТИ ТОРГІВ НА ЗАКУПІВЛЮ ГАЗОПОСТАЧАННЯ СЕЛА БОГОДАРОВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Харківське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України 22.12.2016 встановило антиконкурентні узгоджені дії товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-технічне підприємство «ТЕПЛОЕНЕРГОПРОМ» (м. Харків) та товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЗТЕХБУД» (м. Харків) під час участі у конкурсних торгах на закупівлю газопостачання села Богодарово Барвінківського району Харківської області, що проводились Барвінківською районною державною адміністрацією у квітні 2011 року.

Порушення Харківське тервідділення АМКУ виявило в ході дослідження ринку газопостачання.

Характер та кількість виявлених спільних рис свідчать про те, що під час участі у торгах конкурсні пропозиції ТОВ ВТП «ТЕПЛОЕНЕРГОПРОМ» і ТОВ «ГАЗТЕХБУД» готувалися спільно та мав місце обмін інформацією між ними.

АМКУ також було встановлено господарські та цивільно-правові зв’язки між ТОВ «ГАЗТЕХБУД» та ТОВ ВТП «ТЕПЛОЕНЕРГОПРОМ».
Крім того, учасники ТОВ ВТП «ТЕПЛОЕНЕРГОПРОМ» і ТОВ «ГАЗТЕХБУД» для здійснення господарської діяльності використовують приміщення за однією адресою – 61106, м. Харків, просп. Московський, 283, що є сприятливою умовою для доступу і обміну інформацією між учасниками відкритих торгів на стадії підготовки та при укладанні своїх пропозицій конкурсних торгів.

Під час проведення аналізу документів у складі конкурсних пропозицій, поданих ТОВ ВТП «ТЕПЛОЕНЕРГОПРОМ» і ТОВ «ГАЗТЕХБУД» встановлено, що документи мають нехарактерну схожість, а у деяких випадках ідентичність у зовнішньому оформленні, структурі, текстовому змісті, тощо.
Погоджену поведінку товариств підтверджує й синхронність дій у часі.
Аналіз цін, запропонованих учасниками на торги, показав, що різниця у загальній вартості і ціни за одиницю продукції у пропозиціях відрізняється на 1,05 %. ТОВ «ГАЗТЕХБУД» та ТОВ ВТП «ТЕПЛОЕНЕРГОПРОМ» не надали ґрунтовних пояснень щодо розрахунку ціни на продукцію.

У ході розгляду справи ТОВ «ГАЗТЕХБУД» повідомило Харківське тервідділення АМКУ про те, що визнає узгодженість поведінки між ТОВ «ГАЗТЕХБУД» та ТОВ ВТП «ТЕПЛОЕНЕРГОПРОМ» і вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів.

За порушення у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, накладається штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Штрафні санкції в даній справі склали 68 000 грн для кожного суб’єкта господарювання.

Крім штрафних санкцій, обом товариствам заборонено протягом 3 років приймати участь у державних закупівлях
адже (!)
законодавство у сфері державних закупівель передбачає прийняття замовником рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язання відхилити пропозицію конкурсних торгів учасника, у разі якщо суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України “Про захист економічної конкуренції” у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів).

Рекомендовані публікації

Додати коментар