Тернопільські антимонопольщики виявили змову на торгах

Тернопільські антимонопольщики виявили змову на торгах

Тепер ТОВ «Євробуд-Груп» та ТОВ «ВБФ «Гефест» мають заплатити по 52 992 грн кожний за вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

Обидва товариства у червні – липні 2018 року брали участь у торгах, які проводило Управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації, щодо закупівлі: «Капітальний ремонт водолікувального відділення Товстенської РЛК в смт. Товсте».

Участь у цій закупівлі взяли два учасники – ТОВ «Євробуд-Груп» та ТОВ «ВБФ «Гефест». За результатами ж розгляду тендерних пропозицій обох учасників, переможцем торгів було оголошено ТОВ «Євробуд-Груп», тендерна пропозиція якого була найбільш економічно вигідною.

Однак, Тернопільське тервідділення АМКУ, здійснивши аналіз тендерних пропозицій обох товариств, виявило обставини, які свідчили про те, що обидва учасники узгоджували свою поведінку під час підготовки та участі у торгах.

Зокрема, відомство встановило, що:

– обидва товариства знаходяться за однією адресою;

– використовують в своїй господарській діяльності однакові адреси поштового зв’язку та номери телефону:

– пов’язані між собою відносинами контролю;

– обидва учасники одночасно подали свої тендерні пропозиції;

– брали участь в аукціоні з однієї ІР-адреси;

– спільно готували документи на торги;

– мали між собою господарські відносини;

– надавали один одному безвідсоткову фінансову допомогу;

– здійснювали банківські операції з однієї ІР-адреси.

Як зазначає тервідділення АМКУ, всі ці фактори у своїй сукупності не можуть бути результатом випадкового збігу обставин чи наслідком дій об’єктивних чинників, а свідчать про узгодження (координацію) товариствами своєї поведінки при підготовці до участі та участі у торгах, зокрема, про обмін між ними інформацією, та відсутність змагальності у торгах, наслідком якої стало спотворення конкуренції.

Таким чином орган Комітету визнав, що ТОВ «Євробуд-Груп» та ТОВ «ВБФ «Гефест» вчинили порушення, передбачене пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, за що товариства і були відповідно оштрафовані.

Рекомендовані публікації

Додати коментар