ТОВ «Автотехсервіс» доведеться заплатити пеню за прострочення сплати штрафу органу АМКУ

ТОВ «Автотехсервіс» доведеться заплатити пеню за прострочення сплати штрафу органу АМКУ

Вищий господарський суд України залишив без змін рішення господарського суду Тернопільської області та постанову Львівського апеляційного господарського суду, а касаційну скаргу ТОВ «Автотехсервіс» – без задоволення.

У 2015 році Тернопільське тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Автотехсервіс» на 60 517 грн за зловживання монопольним становищем у частині безпідставного підняття роздрібних цін на ринку високооктанових, низькооктанових бензинів та дизельного пального.
Це рішення антимонопольного відомства товариство отримало 30.11.2015, відповідно сплатити штраф йому необхідно було до 01.02.2016.

У свою чергу ТОВ «Автотехсервіс» скористалося своїм правом на оскарження рішення органу Комітету і рішенням господарського суду Тернопільської області від 12.04.2016 товариству було відмовлено у задоволенні позову.

Зазначене рішення було залишене без змін постановами Львівського апеляційного господарського суду від 05.09.2016 та Вищого господарського суду України – від 16.11.2016.

06.09.2016 товариство сплатило штраф повністю, однак тервідділення АМКУ нарахувало порушнику пеню за прострочення сплати штрафу в сумі 38 125,71 грн (42 дні).

Вищий господарський суд України встановив, що заперечення ТОВ «Автотехсервіс» щодо зупинення нарахування пені з моменту подачі заяви про оскарження рішення Антимонопольного комітету України і до моменту прийняття судом остаточного судового рішення не відповідають наведеному приписові частини п’ятої статті 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції», який пов’язує таке зупинення тільки і виключно з часом фактичного розгляду чи перегляду судом справи про визнання недійсним рішення органу АМКУ, а не з тими моментами часу, про які зазначає товариство.

Таким чином касаційну скаргу ТОВ «Автотехсервіс» суд залишив без задоволення.

Відповідно до приписів статті 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції»:

– рішення органів Антимонопольного комітету України є обов’язковими до виконання (частина друга);

– особа, на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу (частина третя);

– за кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу; розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України. Нарахування пені зупиняється на час розгляду чи перегляду господарським судом: справи про визнання недійсним рішення органу Антимонопольного комітету України про накладення штрафу; відповідного рішення (постанови) господарського суду (частина п’ята);

– у разі несплати штрафу у строки, передбачені рішенням, та пені органи Антимонопольного комітету України стягують штраф та пеню в судовому порядку (частина сьома).

Будьте уважні, оскаржуючи рішення органів АМКУ, враховуйте механізм нарахування пені, або зверніться до нашої компанії для отримання кваліфікованої допомоги з питань законодавства про захист економічної конкуренції.

Рекомендовані публікації

Додати коментар