ТОВ «ЛАСУНКА» перешкоджало АМКУ у виконанні його завдань

ТОВ «ЛАСУНКА» перешкоджало АМКУ у виконанні його завдань

Комітет оштрафував ТОВ «ЛАСУНКА» на 27 200 грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Так, у Комітеті проводиться дослідження стосовно правомірності розміщення на етикетках морозива ТОВ «ЛАСУНКА» написів, які можуть справляти на споживачів враження, що продукція рекомендована для споживання дітям, зокрема: «ДЛЯ ДІТЕЙ», «ДИТЯЧЕ», «МАЛЮКАМ», «МАНЮНЯМ», «ДИТИНСТВО» тощо, та їх відповідності положенням статті 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

У зв’язку з цим відомство направило товариству вимогу, в якій було запропоновано протягом 20 календарних днів з дня отримання цієї вимоги надати Комітету інформацію та належним чином засвідчені копії документів, зокрема, копії етикеток всіх видів морозива, на упаковках якого містяться написи, а саме: «ДИТЯЧЕ», «ДЛЯ ДІТЕЙ», «МАЛЮКАМ», «МАНЮНЯМ», «ДИТИНСТВО» (у різних відмінках), та вказати період його випуску.

Проте, як зазначає Комітет, ТОВ «ЛАСУНКА» надало інформацію на цю вимогу в неповному обсязі, та не зверталось до відомства з клопотанням щодо продовження строку надання інформації.

Оскільки ж відсутність зазначеної інформації перешкоджала виконанню Комітетом покладених на нього завдань, то АМКУ надіслав до ТОВ «ЛАСУНКА» другу вимогу про надання інформації, однак на неї товариство не відповіло взагалі.

Отримавши від антимонопольщиків попередні висновки у справі товариство вказало, що друга вимога була втрачена ним у зв’язку з надходженням багаточисленної поштової кореспонденції, пов’язаної на той час з акцією «Весна-Літо», яку проводило товариство.

Однак для АМКУ такі пояснення не спростували факту того, що дії ТОВ «ЛАСУНКА», у вигляді подання інформації в неповному обсязі на вимогу державного уповноваженого Антимонопольного комітету України у встановлений ним строк, були порушенням, передбаченим пунктом 14 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Таким чином, згідно з вимог законодавства, відомство і застосувало до ТОВ «ЛАСУНКА» штрафні санкції у розмірі до одного відсотка доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Рекомендовані публікації

Додати коментар