ТОВ «Поліфарб Україна» оштрафоване за замовчування окремих фактів про особливості застосування фарби «Універсалфасад»

ТОВ «Поліфарб Україна» оштрафоване за замовчування окремих фактів про особливості застосування фарби «Універсалфасад»

Київське тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Поліфарб Україна» на 34 тис грн за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

У лютому 2017 року київські антимонопольщики надали ТОВ «Поліфарб Україна» обов’язкові для розгляду рекомендації відповідно до яких товариство мало зазначати на упаковці фарби інформацію про її несумісність з піщано-цементними штукатурками.

Про результати розгляду рекомендацій товариство мало письмово повідомити орган Комітету у місячний строк з дня їх отримання, однак тервідділення АМКУ не отримало належної відповіді від суб’єкту господарювання.

Разом з тим, антимонопольщики з’ясували, що ТОВ «Поліфарб Україна» таки припинило вказане порушення законодавства, а саме: до пункту «Підготовка поверхні» етикетки фарби «Універсалфасад» були внесені наступні зміни:

Підготовка поверхні перед нанесенням фарби «Універсалфасад» повинна виконуватись згідно ДСТУ-Н Б Б А.3.1-23:2013 та ДСТУ-Н Б В.2.6-212:2016.

– Фарба «Універсалфасад» не сумісна з піщано-цементними штукатурками, кислотність яких в момент нанесення вище рівня pH-10.

Однак дії товариства, які полягали у не зазначенні на упаковках фарби «Універсалфасад» та/або не доведенні у будь-який інший доступний для споживачів спосіб інформації про її несумісність з піщано-цементними штукатурками, було визнано порушенням, передбаченим статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, а саме: повідомлення ТОВ «Поліфарб Україна» невизначеному колу осіб неповних відомостей про особливості (сферу) застосування фарби «Універсалфасад», зокрема, внаслідок замовчування окремих фактів, які можуть вплинути на наміри цих осіб щодо придбання товарів цього суб’єкта господарювання, за що суб’єкт господарювання і отримав відповідний штраф.

Рекомендовані публікації

Додати коментар