ТОВ «ТРК «ЕВЕРЕСТ» оштрафоване за схилення до бойкоту ТОВ «ВОЛЯ-КАБЕЛЬ»

ТОВ «ТРК «ЕВЕРЕСТ» оштрафоване за схилення до бойкоту ТОВ «ВОЛЯ-КАБЕЛЬ»

Вінницьке тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «ТРК «ЕВЕРЕСТ» на 68 000 грн за рекламний слоган «НЕ СИДИ В НЕВОЛІ – ПІДКЛЮЧАЙСЯ ДО ЕВЕРЕСТ!».

До вінницьких антимонопольщиків звернулось ТОВ «ВОЛЯ-КАБЕЛЬ», яке повідомляло що у рекламі ТОВ «ТРК «ЕВЕРЕСТ», яку було розміщено на плакатах біля входу у під’їзди багатоквартирних будинків, а також на зворотній стороні єдиного рахунку за житлово-комунальні послуги за вересень 2016 року, фірмове комерційне позначення «ВОЛЯ», яке належить ТОВ «ВОЛЯ-КАБЕЛЬ», спаплюжено і представлено негативно у слові «НЕВОЛЯ» з кольоровим акцентом на частині «ВОЛЯ», та обіграється контраверсійною фразою «НЕ СИДИ В НЕВОЛІ – ПІДКЛЮЧАЙСЯ ДО ЕВЕРЕСТ!».

У свою чергу орган Комітету за результатом дослідження, проведеного під час розгляду заяви, виявив в діях ТОВ «ТРК «ЕВЕРЕСТ» ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 10 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді схилення до бойкоту суб’єкта господарювання (ТОВ «ВОЛЯ-КАБЕЛЬ») шляхом спонукання інших осіб до відмови від установлення договірних зв’язків із цим суб’єктом господарювання, до невиконання (розірвання) договірних зобов’язань перед цим суб’єктом господарювання.

Так, антимонопольщики встановили, що на ринку телекомунікаційних послуг (програмної послуги та послуги доступу до Інтернет) на території м. Вінниця ТОВ «ВОЛЯ-КАБЕЛЬ» та ТОВ «ТРК «ЕВЕРЕСТ» є конкурентами.

Для з’ясування чи використання слова «НЕВОЛІ» із виділеним фрагментом «ВОЛІ» є підсилюючим елементом, спрямованим для створення у споживачів телекомунікаційних послуг асоціації саме з ТОВ «ВОЛЯ-КАБЕЛЬ», тервідділення АМКУ провело відповідне опитування.

Серед опитаних 150 респондентів: 40,4 % були абонентами ТОВ «ВОЛЯ-КАБЕЛЬ», 49 % – ТОВ «ТРК «ЕВЕРЕСТ» та 10,6% – абоненти інших операторів телекомунікаційних послуг, а також ті, хто може бути потенційними споживачами таких послуг.

За результатами опитування 82,1% опитаних підтвердили, що вони асоціюють чоловіка в клітці, що у лівій частині реклами, саме як користувача ТОВ «ВОЛЯ-КАБЕЛЬ», 72,2 % сказали, що дівчина праворуч, асоціюється в них як користувач послуг ТОВ «ТРК «ЕВЕРЕСТ».

На запитання: «Який, на Ваш погляд, елемент у оформленні рекламного зображення створює цю асоціацію» 69,5% опитаних зазначили, що таку асоціацію створює виділення частини «ВОЛІ» слова «НЕВОЛІ» помаранчевим кольором над зображенням чоловіка. Ще 41,7% респондентів додали, що таку асоціацію створює використання помаранчевого, жовтого та зеленого кольорів у лівій частині зображення та синьо-блакитних кольорів у правій частині зображення.

Також, як з’ясувалося, 19,5 % серед опитаних абонентів ТОВ «ВОЛЯ-КАБЕЛЬ» змінили б оператора телекомунікаційних послуг під впливом такої реклами.

Таким чином Вінницьке тервідділення АМКУ визнало дії ТОВ «ТРК «ЕВЕРЕСТ» на ринку надання телекомунікаційних послуг в м. Вінниця, які полягали у обранні способу рекламування своїх послуг в жовтні 2016 року, порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченим статтею 10 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді схилення до бойкоту ТОВ «ВОЛЯ-КАБЕЛЬ», за що і оштрафувало товариство на вказану суму.

Рекомендовані публікації

Додати коментар