ТОВ «Євротерминал» отримало мільйонний штраф від АМКУ

ТОВ «Євротерминал» отримало мільйонний штраф від АМКУ

АМКУ оштрафував ТОВ «Євротерминал» на 5 369 399 грн за зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з обслуговування транспортних засобів.

Сьогодні стало відомо, що Антимонопольний комітет України прийняв рішення за результатом розслідування справи проти ТОВ «Євротерминал».

Так, у період з березня 2016 по листопад 2017 року товариство займало монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг, пов’язаних з обслуговуванням (обробкою) вантажних транспортних засобів, без оплати яких заїзд в Одеський морський торгівельний порт є неможливим, з часткою 100 %.

Однак дії товариства, які полягали у стягненні плати за повний комплекс послуг, пов’язаних з обслуговуванням (обробкою) вантажних транспортних засобів, а не тих складових, в яких фактично була потреба у експедиторів (перевізників) і які фактично надаються ТОВ «Євротерминал» та споживаються експедиторами (перевізниками), внаслідок чого  стягувалась плата за фактично не надані послуги.

Такі дії Комітет визнав порушенням законодавства, що передбачене частиною 1 статті 13 та пунктом 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг обслуговування транспортних засобів на території Сухого порту, що призводить до ущемлення інтересів суб’єктів господарювання, що було б неможливим за умов існування значної конкуренції.

Однак, окрім вказаного штрафу, відомство також зобов’язало ТОВ «Євротерминал» забезпечити можливість проїзду в Одеський морський торгівельний порт експедиторів (перевізників) територією товариства без сплати за послуги товариства, у випадку якщо експедитори (перевізники) не потребують та не мають наміру їх споживати, крім тих, що стосуються користування територією ТОВ «Євротерминал» виключно для проїзду до Одеського морського торгівельного порту і без яких забезпечити такий проїзд не можливо.

Рекомендовані публікації

Додати коментар