ТОВАРИСТВА “АЗОВ ХАУС” І “ТОРГОВИЙ ДІМ АГРІНОЛ” ОШТРАФОВАНІ АМКУ ЗА АНТИКОНКУРЕНТНІ УЗГОДЖЕНІ ДІЇ

Запорізьким обласним територіальним відділенням АМКУ було встановлено, що ТОВ “Азов Хаус” (м. Бердянськ Запорізька обл.) та ТОВ “Торговий дім Агрінол” (м. Бердянськ Запорізька обл.) погодили свої пропозиції конкурсних торгів під час участі у восьми процедурах закупівлі олив мастильних та продуктів нафтоперероблення рідких, зокрема мастил, керосину, технологічних речовин, проведених різними замовниками – ПАТ “ДТЕК Західенерго”, ПАТ “ДТЕК Дніпроенерго”, ДП “НАЕК “Енергоатом”, ПАТ “Миколаївобленерго”, ДП “Укравтогаз” у 2012-2013 роках.

Відділенням в ході розгляду справи було встановлено наявність сталих господарських відносин, зокрема надання ТОВ “ТД Агрінол” значних безпроцентних зворотних позик ТОВ “Азов Хаус”, використання у період проведення торгів одного і того ж телефонного номеру та приміщень за однією адресою.
Разом з тим, погоджену поведінку відповідачів також підтверджує синхронність дій у часі, яка, зважаючи на її системність, не може вважатись випадковим збігом. Запорізьке тервідділення встановило також  взаємозв’язок між товариствами, зокрема через спільного засновника.
Крім цього, товариства вже були притягнуті до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, тобто в діях ТОВ “ТД Агрінол” та ТОВ “Азов Хаус” спостерігається системний характер щодо узгодженої участі в торгах.

Встановлені у справі  обставини свідчать про те, що в процесі підготовки та участі у   торгах  ТОВ «Азов Хаус” і ТОВ «Торговий дім Агрінол” діяли не самостійно, а узгоджували свої дії, внаслідок чого конкуренцію між ними було усунуто. Учасники торгів не забезпечували між собою добросовісну конкуренцію шляхом надання найбільш економічно вигідної пропозиції.

Погодження поведінки при формуванні своїх конкурентних пропозицій ТОВ “ТД Агрінол” та ТОВ “Азов Хаус” у торгах призвело до заміни конкуренції на координацію поведінки зазначених учасників з метою створення видимості конкуренції в межах торгів, що в свою чергу призвело до спотворення їх результатів.

За антиконкурентні узгоджені дії ТОВ “Азов Хаус” та ТОВ “Торговий дім Агрінол” мають сплатити до Державного бюджету України 1 млн 88 тис грн.

Крім штрафних санкцій, обом товариствам заборонено протягом 3 років приймати участь у державних закупівлях
адже (!)
законодавство у сфері закупівель передбачає прийняття замовником рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язання відхилити пропозицію конкурсних торгів учасника, у разі якщо суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України “Про захист економічної конкуренції” у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів).

Рекомендовані публікації

Додати коментар