Товариства «Елби», «Виробниче об’єднання Техна» та «Компанія «ТехноЕкспорт» оштрафовані херсонськими антимонопольщиками за антиконкуретні узгоджені дії на торгах

Вказані суб’єкти господарювання у серпні 2016 року приймали участь у торгах на закупівлю товарів/робіт – розроблення проектної документації та виконання робіт з реконструкції огородження території МА «Херсон», проведених КП Херсонської обласної ради «Херсонські авіалінії». Вартість процедури закупівлі становила 48 870 000 гривень.

Працівниками Херсонського тервідділення АМКУ під час проведення аналізу документів у складі конкурсних пропозицій, виявлено узгодженість дій учасників, що підтверджується істотною схожістю в оформленні документів (використано ідентичні шрифти, формат заповнення документів, допущено однакові помилки), користуванням однією IP-адресою.

Крім того, адміністративною колегією Херсонського тервідділення АМКУ з’ясовано, що між учасниками торгів існують сталі господарські відносини та проводяться грошові взаєморозрахунки (це підтверджується договорами, рахунками-фактурами).

ТОВ «Компанія «ТехноЕкспорт» не подавало повного пакету документів для участі у торгах, але незважаючи на це, все ж приймало участь в аукціоні та знижувало ціну закупівлі. Така поведінка може свідчити про «технічну» участь товариства, без наміру здобути перемогу.

Отже, як встановило тервідділення АМКУ, ТОВ «Виробниче об’єднання Техна» та ТОВ «Компанія «ТехноЕкспорт» не конкурували з ТОВ «Елби», а створювали лише видимість конкуренції, якої фактично не було.
Враховуючи наведене, антимонопольщики зробили висновок про те, що учасники діяли не самостійно, а узгоджували свої дії і таким чином спотворили принцип конкурентного відбору учасників, забезпечивши перемогу ТОВ «Елби».

Відповідно, зазначені дії були кваліфіковані як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом першим статті 50, пунктом четвертим частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, за що дані суб’єкти господарювання були оштрафовані на загальну суму 138 034 гривень.

Рекомендовані публікації

Додати коментар