Товариство «Фармадіс» довело неправомірне відхилення його пропозиції Київським Департаментом охорони здоров’я

Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель зобов’язала замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «Фармадіс» та рішення про визначення ТОВ «Бізнес Центр Фармація» переможцем процедури закупівлі фармацевтичної продукції.

Так, до Колегії АМКУ звернулось ТОВ «Фармадіс», яке просило переглянути рішення про відхилення його тендерної пропозиції замовником – Департаментом охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) – під час проведення процедури закупівлі фармацевтичної продукції (вакцина проти грипу, 3215 доз). Очікувана вартість закупівлі499 868,20 UAH з ПДВ.

Замовник відхилив тендерну пропозицію ТОВ «Фармадіс», оскільки товариство надало інструкцію до предмету закупівлі із зазначеним епідсезоном 2016-2017 рік, хоча закупівля вакцини проти грипу проводиться для епідсезону 2017-2018 роки.

Скаржник не погодився з рішенням замовника щодо відхилення своєї пропозиції, адже у тендерній документації замовником не було встановлено вимоги щодо надання учасниками у складі тендерних пропозицій інструкції про застосування лікарського засобу епідеміологічного періоду 2017-2018 року.

Колегія АМКУ, проаналізувавши матеріали, з’ясувала, що документація дійсно не містить зазначеної вимоги. Таким чином, пропозиція ТОВ «Фармадіс» була неправомірно відхилена замовником.

Крім того, у своїй скарзі скаржник не погоджувався з рішенням замовника щодо визначення ТОВ «Бізнес Центр Фармація» переможцем процедури закупівлі, оскільки відповідно до вимог тендерної документації у разі якщо до закінчення строку дії реєстраційного посвідчення на лікарський засіб/медичний імунобіологічний препарат залишається від 90 днів до одного року, то обов’язкове надання гарантійного листа заявника про те, що до МОЗ України, або уповноваженого органу, буде подано заяву про перереєстрацію.
Разом з тим у складі тендерної пропозиції ТОВ «Бізнес Центр Фармація» були відсутні копії такого листа.

На засіданні Колегії АМКУ представник замовника підтвердив, що у складі пропозицій переможця дійсно відсутній відповідний лист.
Таким чином, пропозиція ТОВ «Бізнес Центр Фармація» мала бути відхилена замовником, як така, що не відповідає умовам документації.

Враховуючи викладене 26.09.2017 року Колегія АМКУ зобов’язала Департамент охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «Фармадіс» та рішення про визначення ТОВ «Бізнес Центр Фармація» переможцем процедури закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар