Товариство, яке знаходиться на території проведення АТО, має заплатити 2 млн штрафу

Товариство, яке знаходиться на території проведення АТО, має заплатити 2 млн штрафу

Господарський суд Луганської області задовольнив позов Одеського тервідділення АМКУ до ТОВ «Укрдизельпром» про стягнення 2 192 206 грн штрафу.

Одеські антимонопольщики звернулися до господарського суду Луганської області з позовом до ТОВ «Укрдизельпром», яке знаходиться на території проведення АТО, в якому просили суд стягнути штраф у розмірі 1 096 103 грн., накладений рішенням Одеського тервідділення АМКУ у серпні 2016 року, та пеню у розмірі 1 096 103 грн. за прострочення оплати штрафу.

Так, відповідно до рішення антимонопольного відомства, ТОВ «Укрдизельпром» та ПрАТ «ЛМЦ» були учасниками 17-ти відкритих конкурсних торгів, проведених ДП «Одеська залізниця» в період з 2010 по 2013 роки, та вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

За вказане порушення орган Комітету і оштрафував товариство на загальну суму в 1 096 103 грн.

Також тервідділення АМКУ направило ТОВ «Укрдизельпром» вказане рішення, однак конверт з поштовим повідомленням було повернуто з відміткою: «возврат, необслуживаемая территория», оскільки адреса товариства знаходиться на території проведення АТО (непідконтрольній Україні).

Тоді, відповідно до норм чинного законодавства, інформація про прийняте антимонопольщиками рішення відносно ТОВ «Укрдизельпром» була надрукована в газеті «Вісник Луганщини» № 35(39) від 07.12.2016 та була розміщена на офіційному веб-сайті Одеського тервідділення АМКУ.

Таким чином вважається, що рішення тервідділення АМКУ було вручене ТОВ «Укрдизельпром». Однак, оскільки суб’єкт господарювання не сплатив вчасно вказаний штраф, то антимонопольне відомство Одеси нарахувало йому відповідну пеню, розмір якої не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України.

Зі свого боку суд зазначає, що рішення органу Комітету було прийняте при повному з’ясуванні всіх обставин, дослідженні доказів та ґрунтується на нормах законодавства, а тому позовні вимоги відомства є обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та її обставинами, і підлягають повному задоволенню.

У свою чергу, як вказано в судовому рішенні, представник ТОВ «Укрдизельпром», що не був присутній під час судового засідання, про час і місце судового засідання міг дізнатись зі сторінки господарського суду Луганської області (у розділі «Новини та події суду») офіційного веб-порталу «Судова влада в Україні» в мережі Інтернет.

(!) Відповідно до частини 3 пункту 1 статті 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у разі, якщо вручити рішення, розпорядження, немає можливості, рішення, розпорядження органів Антимонопольного комітету України вважається таким, що вручене відповідачу, через десять днів з дня оприлюднення інформації про прийняття рішення, розпорядження в офіційному друкованому органі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар