Ціни на продукти: які штрафи загрожують тим, хто наживається на українцях

Ціни на продукти: які штрафи загрожують тим, хто наживається на українцях

З початку карантину продукти харчування суттєво додали в ціні. Антимонопольний комітет (АМКУ) навіть відкрив справу через їх суттєве подорожчання у столичних маркетах. Чи вдасться комітету вплинути на ситуацію, – розбиралась журналістка 24 каналу.

Суворий контроль за цінами на їжу.

Днями Київське обласне територіальне відділення АМКУ відкрило справу проти постачальників продуктів харчування та найбільших мереж продовольчих магазинів Києва.

Керуючий партнер ЮФ “ADS Legal Group” Олександр Бондарчук пояснює, що очікувати від Антимонопольного комітету блискавичних рішень не варто, навіть в нинішній ситуації. Розгляд однієї справи може тривати й кілька років.

АМКУ не виконує роль цінового регулятора, в нашій країні цією функцією опікується Мінекономрозвитку, але всі про це забувають. Комітет розглядає той чи інший випадок підняття цін лише з точки зору порушення законодавства про захист економічної конкуренції, – розповідає Олександр Бондарчук.

Своєю чергою, Київське територіальне відділення АМКУ, яке ще у лютому 2020 року рекомендувало 34-м суб’єктам господарювання утриматися від невмотивованого підвищення цін на маски медичні одноразові, які перевищують економічно-обґрунтований рівень, уже звітує про виконання деякими учасниками ринку цих рекомендацій.

Детальніше за посиланням:
https://24tv.ua/tsini_na_produkti_2020_ukrayina_shtrafi_tim_hto_nazhivayetsya_n1305529

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар