У Львові два товариства узгодили свої дії під час участі у процедурах закупівлі одягу та взуття “Львівобленерго”

У 2016 році ПАТ «Львівобленерго» проводило відкриті троги на закупівлю одягу робочого чоловічого та взуття різного, крім спортивного, захисного та ортопедичного. Для участі у цих двох закупівлях надали свої пропозиції два суб’єкти господарювання – ТОВ «Львівтехнопостач» та ТОВ «МС Буд». У обох закупівлях пропозиція ТОВ «Львівтехнопостач» була визнана найбільш економічно вигідною.

Повідомила Львівське тервідділення АМКУ про ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції Служба безпеки України у Львівській області.
Під час аналізу матеріалів тервідділенням АМКУ було встановлено факт подібності оформлення обома суб’єктами господарювання їх тендерних пропозицій.
Так, нехарактерна схожість у зовнішньому оформленні, структурі, текстовому змісті документів виключає можливість підготовки пропозицій ТОВ «Львівтехнопостач» та ТОВ «МС Буд» окремо, без обміну інформацією.

У свою чергу ТОВ «МС Буд» повідомило тервідділенню АМКУ, що брало участь у конкурентних торгах вперше, і під час підготовки конкурсних пропозицій в товариства виникли певні складнощі, саме тому вони звернулись за консультативною допомогою до представника другого учасника торгів.

Як встановило тервідділення АМКУ, погодження поведінки при формуванні своїх конкурсних пропозицій призвело до заміни конкуренції на координацію поведінки зазначених суб’єктів господарювання з метою створення лише видимості конкуренції.
Таким чином, обидва товариства, узгодивши поведінку на торгах, вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачене пунктом 4 частини другої статті 6 та пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

Врахувавши те, що вказані порушення були вчинені ТОВ «Львівтехнопостач» та ТОВ «МС Буд» вперше і те, що кожен з них визнав факт вчинення порушення та не чинив перешкод при розгляді справ, 03.03.2017 Львівське тервідділення АМКУ оштрафувало в загальному за два порушення ТОВ «Львівтехнопостач» на 8 тис. грн, а ТОВ «МС Буд» – на 4 тис. грн.

Рекомендовані публікації

Додати коментар