У Львові орган Комітету оштрафував двох учасників конкурсних торгів районної адміністрації

Львівське тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Інтеграл Сервіс Плюс» на 20 тис грн та ФОП Моцібовича Б. Р. на 30 тис грн за антиконкурентні узгоджені дії під час торгів.

ТОВ «Інтеграл Сервіс Плюс» та ФОП Моцібович Б. Р. у 2016 році брали участь у відкритих торгах на закупівлю – «Оптова торгівля комп’ютерами, комп’ютерним професійним устаткуванням і програмними засобами (код CPV 30200000-1-компютерне обладнання та приладдя (3 лоти), які проводила Шевченківська районна адміністрація Львівської міської ради. Переможцем за всіма лотами замовник визнав ФОП Монцібовича Богдан Романович, який подав найбільш економічно вигідну пропозицію.

Однак, за результатами аналізу документації конкурсних торгів вказаних суб’єктів господарювання, працівниками антимонопольного відомства було виявлено певні обставини, які свідчили про узгодження їхньої поведінки під час участі в торгах.

Так, тервідділення АМКУ встановило, що пропозиції конкурсних торгів обох учасників мають нехарактерну для такого випадку схожість у зовнішньому оформленні, структурі, текстовому змісті, а також, що обидва суб’єкти господарювання отримували необхідні довідки фактично одночасно.

Окрім того органом Комітету було встановлено, що ТОВ «Інтеграл Сервіс Плюс» та ФОП Моцібович Б. Р. здійснювали свою діяльність за однією і тією ж адресою, а Монцібович Богдан Романович раніше був директором ТОВ «Інтеграл Сервіс Плюс», який, ще під час участі у тендері, також був контактною особою при наборі працівників до ТОВ «Інтеграл Сервіс Плюс».

Тому львівські антимонопольщики зробили висновок, що обидва учасники торгів були обізнані щодо конкурсних пропозицій один одного, що дозволило їм забезпечити перемогу у торгах певному суб’єкту господарювання, а саме: ФОП Монцібовичу Б.Р., і таким чином другий учасник – ТОВ «Інтеграл Сервіс Плюс» брав участь у торгах лише у якості технічної кандидатури.

Таким чином Львівське тервідділення АМКУ оштрафувало порушників відповідно до вимог чинного законодавство при цьому врахувавши, що обидва учасники торгів не визнали факту вчинення порушення.

Рекомендовані публікації

Додати коментар