У Тернополі антимонопольщики попередили молокопереробні підприємства

У Тернополі антимонопольщики попередили молокопереробні підприємства

Тернопільське тервідділення АМКУ рекомендувало ПрАТ «Тернопільський молокозавод», ТОВ «Росса», ТОВ «Кременецьке молоко», ТОВ «Укрмолпродукт», ТДВ «Рожищенський сирзавод», ПрАТ «Дубномолоко» та ТОВ «Рихальський ЗСМ» вжити заходів щодо припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Так, до органу Комітету звернулась Лановецька районна державна адміністрація щодо неправомірності дій молокопереробних підприємств при встановленні закупівельних цін на молоко від населення в Лановецькому районі.

У свою чергу, як з’ясувало тервідділення АМКУ, зміна закупівельних цін, а саме їх зниження (ціна знизилась з 5 грн до 4 грн за 1 кг молока), відбувалася одночасно вказаними суб’єктами господарювання. Факт одночасного зниження закупівельних цін на молоко та встановлення їх на однаковому рівні в січні – червні 2018 року підтверджується розпорядчими документами про встановлення закупівельних цін за 1 кг молока базової жирності від індивідуальних господарств населення.

Також антимонопольщики встановили, що така закупівельна ціна на молоко від населення є мінімальною по західному регіону, у той час як аналогічне молоко від господарств закуповувалося вказаними товариствами за значно вищою ціною.

Тобто, за висновками відомства, у січні- червні 2018 року молокоприймальні підприємства одночасно знижували закупівельні ціни до одного рівня без об’єктивних на те причин, що не могло статися за наявності конкурентного середовища.

При цьому, наявність значної сукупної частки ПрАТ «Тернопільський молокозавод», ТОВ «Росса», ТОВ «Кременецьке молоко», ТОВ «Укрмолпродукт», ТДВ «Рожищенський сирзавод», ПрАТ «Дубномолоко», ТОВ «Рихальський ЗСМ» на ринку молока коров’ячого незбираного для промислової переробки, що закуповується в індивідуальних господарствах населення Лановецького району Тернопільської області, свідчить про можливість цих суб’єктів господарювання диктувати умови закупівлі молока.

Таким чином така економічно необґрунтована паралельна поведінка кількох провідних покупців товару на певному ринку, навіть при відсутності між ними антиконкурентних домовленостей, може бути визнана порушенням, передбаченим пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій шляхом вчинення схожих дій, які можуть призвести до обмеження конкуренції.

І тому, Тернопільське тервідділення надало вказаним товариствам обов’язкові для розгляду рекомендації щодо припинення зазначених протиправних дій шляхом встановлення економічно обґрунтованих цін на закупівлю молока коров’ячого незбираного для промислової переробки від індивідуальних господарств населення.

Рекомендовані публікації

Додати коментар