У Вінниці без дозволу використовували позначення «АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН»

У Вінниці без дозволу використовували позначення «АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН»

Чотири підприємці оштрафовані вінницькими антимонопольщиками на 39 000 грн за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

До Вінницького тервідділення АМКУ звернулось ТОВ «ОНІКСМЕД», що в грудні 2015 року виявило факти незаконного, на його думку, використання позначення «нова АптекА НИЗЬКИХ ЦІН», схожого з позначенням «АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН», яке використовує товариство, настільки, що їх можна сплутати.

Так, схоже позначення використовувалось аптечними закладами ФОП Іолтуховського С.Б., ФОП Іолтуховської В.О., ФОП Зубко О.В. та ФОП Зборовської О.О. шляхом нанесення на вивіски, зовнішню рекламу, банери, рекламу на фасадах аптечних закладів напису «нова АптекА НИЗЬКИХ ЦІН» літерами кирилиці синього кольору на жовтому тлі.

У Вінниці без дозволу використовували позначення «АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН»

Як з’ясувало тервідділення АМКУ, автором такого позначення є ФОП Іолтуховський С.Б., який на підставі усної домовленості надав в безоплатне користування іншим підприємцям вивіски, зовнішню рекламу, банери із цим позначенням.

За твердженням підприємців, вони не звертались за отриманням дозволу (згоди) на використання позначення «АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН», яке є частиною схожого позначення «нова АптекА НИЗЬКИХ ЦІН», до ТОВ «ОНІКСМЕД», яке раніше почало використовувати його у господарській діяльності.

Відповідно до пояснень підприємців, таке позначення використовувалось ними для донесення до відома споживачів інформації про відкриття нових аптек із нижчими роздрібними цінами на лікарські засоби та вироби медичного призначення.

У свою чергу вінницькі антимонопольщики, для з’ясування чи може рекламне позначення підприємців призвести до змішування з діяльністю ТОВ «ОНІКСМЕД», провели опитування мешканців м. Вінниці та Вінницької області, які є споживачами лікарських засобів та виробів медичного призначення.

За результатами опитування 80% опитаних вказали, що позначення, розташоване на фасадах аптек чотирьох підприємців, може ввести в оману щодо належності цих аптечних закладів до мережі «АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН», а відтак, може призвести до змішування з діяльністю іншого суб’єкта господарювання.

Як зазначає орган Комітету, внаслідок змішування з діяльністю ТОВ «ОНІКСМЕД» підприємці можуть отримати неправомірні переваги у конкуренції посилюючи свою конкуренту позицію не завдяки власним досягненням, а шляхом використання чужої ділової репутації.

Таким чином дії фізичних осіб-підприємців по використанню позначення «нова АптекА НИЗЬКИХ ЦІН», яке є схожим із позначенням «АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» без дозволу (згоди) суб’єкта господарювання, який раніше почав його використовувати у господарській діяльності, що може призвести до змішування з діяльністю цього суб’єкта господарювання, було визнано порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», за що підприємці і були оштрафовані тервідділенням АМКУ.

Рекомендовані публікації

Додати коментар