У Херсоні орган Комітету розбирався з ринком

Херсонське тервідділення АМКУ закрило провадження у справі проти ДП «Скадовський кооперативний ринок».

Орган Комітету встановив, що ДП «Скадовський кооперативний ринок» Скадовського РСТ протягом 2014-2016 років займало монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг з надання в оренду (користування) торгових площ на продовольчих та непродовольчих ринках у територіальних межах м. Скадовська з часткою, що перевищує 35 %.

Проаналізувавши умови договору, який ДП «Скадовський кооперативний ринок» укладає з Орендарями щодо оренди (найму) торгівельного місця, антимонопольщики встановили, що умови цього договору відрізняються від положень Типового договору оренди торговельного місця, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України, а саме суттєво звужують обов’язки наймодавця (орендодавця) та права наймача (орендаря).

Крім того, в рамках розпочатої справи тервідділення АМКУ розслідувало питання щодо необґрунтованого, на думку орендарів, торгових площ на ринку ДП «Скадовський кооперативний ринок», підвищення адміністрацією ринку плати за надання в оренду торгових площ та супутніх послуг.

Зазначене було б неможливим за умов існування конкуренції на ринку.

Враховуючи викладене, підприємство отримало від херсонських антимонопольщиків обов’язкові до розгляду рекомендації щодо усунення причин та умов вчинення дій, що мають ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом розроблення проекту договору найму (оренди) торговельного місця на Скадовському кооперативному ринку, який в повній мірі відповідатиме чинному законодавству України та Типовому договору оренди торговельного місця для подальшого укладання з наймачами (орендарями).

ДП «Скадовський кооперативний ринок» виконало рекомендації органу Комітету в повному обсязі.

Разом з тим, в частині встановлення протягом 2016-2017 років плати за послуги з надання в оренду торговельних площ на ринку підприємство підтвердило економічну обґрунтованість встановленої плати, надавши тервідділенню АМКУ розрахунки тарифів (вартостей) надання в оренду 1 м2 торговельних площ на ринку.

У зв’язку з викладеним, Херсонське територіальне відділення АМКУ закрило провадження у справі без прийняття рішення по суті.

Рекомендовані публікації

Додати коментар