У Запоріжжі колишні «веселі та кмітливі» узгодили свої дії

У Запоріжжі колишні «веселі та кмітливі» узгодили свої дії

ФОП Литвиненко І.В. та ФОП Ловчиков Ю.А. оштрафовані запорізькими антимонопольщиками на 21 000 грн кожний за змову на торгах.

У липні-серпні 2016 року комунальною установою «Запорізький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» проводилась процедура відкритих торгів на закупівлю ранців шкільних для дітей молодшого шкільного віку у кількості 364 штуки.

Свої тендерні пропозиції, через електронну систему закупівель «Prozorro», подали два учасники – ФОП Литвиненко І.В. та ФОП Ловчиков Ю.А.

За результатами аукціону переможцем торгів було визначено ФОП Литвиненка І.В., що, як було вказано замовником, подав найбільш економічно вигідну цінову пропозицію.

Проте до Запорізького тервідділення АМКУ звернувся Народний депутат України Опанасенко О.В., який зазначав, що обидва підприємці, які є давніми знайомими і виступали в одній команді клубу веселих та кмітливих «Запоріжжя – Кривий Ріг Транзит», узгодили свої дії під час цих торгів.

У свою чергу тервідділення АМКУ дослідило вказане питання та встановило, що ФОП Литвиненко І.В. та ФОП Ловчиков Ю.А. співпрацюють у сфері зовнішньої реклами та розважальних заходів (івентів) і заснували концертне агентство «Transit Production», в якому Ловчиков Ю.А. є директором, а Литвиненко І.В. – ведучим.

Відтак, між Литвиненком І.В. та Ловчиковим Ю.А. наявний зв’язок за професійною діяльністю завдяки стійким дружнім стосункам, який передбачає обізнаність у напрямках господарської діяльності один одного і, в тому числі, стосовно участі у публічних закупівлях. Відповідно, ФОП Литвиненко І.В. та ФОП Ловчиков Ю.А. мають змогу узгоджувати свої дії під час участі в одних торгах на користь виграшу одного з них.

Для того, щоб перевірити це твердження, запорізькі антимонопольщики проаналізували пропозицій конкурсних торгів, що були подані обома учасниками, і встановили, що підприємці таки дійсно співпрацювали один з одним і між ними здійснювався обмін інформацією під час підготовки конкурсних пропозицій.

Зокрема, зазначене підтверджується тим, що:

– ФОП Литвиненко І.В. та ФОП Ловчиков Ю.А. подали однакові за оформленням та змістом довідки про типи ранців шкільних для дівчат та хлопців, які, до того ж, не відповідають критеріям замовника щодо зовнішнього вигляду ранців;

– обидва надали розрахунок вартості товару на кількість у 362 штук замість необхідних 364 штук;

– обрали одного й того самого постачальника товару в м. Одеса (інтернет-магазин «Офіс престиж», ФОП Лісєєва О.В.) за умов високонкурентного ринку ранців шкільних, в тому числі в м. Запоріжжя;

– однаково оформили свої конкурсні пропозиції на торги, які повинні були надаватись учасниками в довільній формі;

– використовували однин й той же авторизований електронний майданчик для розміщення необхідної документації;

– розміщували електронні документи на авторизованому електронному майданчику під однаковими заголовками з однаковими помилками;

– запит, оплата та отримання витягів з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських формувань органу державної влади здійснювалися з однієї ІР-адреси та однією особою – Литвиненком І.В., як для себе, так і для іншого учасника – ФОП Ловчикова Ю.А.;

– обидва учасники перебувають у професійних та дружніх стосунках.

Все це, як вказує орган Комітету, свідчить про те, що поведінка ФОП Литвиненка І.В. та ФОП Ловчикова Ю.А. була погодженою та не мала на меті ведення конкурентної боротьби під час участі у торгах.

Таким чином тервідділення АМКУ кваліфікувало дії обох підприємців як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, за що суб’єктів господарювання і було оштрафовано на вказану суму.

Рекомендовані публікації

Додати коментар