Угода про асоціацію з ЄС врятувала сир «Фета» від київських антимонопольщиків

Угода про асоціацію з ЄС врятувала сир «Фета» від київських антимонопольщиків

Київське тервідділення АМКУ закрило справу проти ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат» у зв’язку з не доведенням вчинення ним порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Увагу антимонопольщиків привернув до себе сир м’який «ФЕТА», торговельної марки «Premialle», виробником якого є ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат». На пластиковому контейнері та кришці до сиру виконано напис: «Premialle» – з відібраного молока – ФЕТА – сир м’який» та розміщено зображення страви «Грецький салат».

Однак, як з’ясувало тервідділення АМКУ, у 2002 році Європейська комісія зареєструвала назву «Фета» в якості охоронюваного позначення походження (PDO) для білого сиру, просоченого в розсолі, що виробляється в Греції. А 25 жовтня 2005 року Європейським судом в об’єднаній справі С-465/02 і С-466/02 винесене рішення, згідно з яким «Фета» – охоронюване позначення продукту харчування походження Греції. Для того, щоб бути зареєстрованим як PDO, традиційні назви продуктів, такі як «Фета», як такі не є назвою області, місця або країни, відносяться до сільськогосподарської продукції і продуктів харчування з певного географічного району з визначеними природними і людськими факторами, завдяки яким такій продукції притаманна певна особливість. Назва «Фета» не стала загальною назвою для сільськогосподарських продуктів або продуктів харчування і, отже, не стала загальною.

Тому тервідділення АМКУ вважало, що в діях ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат», під час маркування власної молочної продукції назвою «Фета», є ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції, у вигляді поширення інформації, що вводить в оману.

Однак, як згодом встановили антимонопольщики, пунктами 2 та 4 статті 208 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС передбачено для використання в Україні назви сиру «Фета» семирічний перехідний період з дати набрання чинності цієї Угоди.

Одночасно, положенням Угоди чітко визначено, що продукція, вироблена та маркована в Україні, але яка не відповідає вимогам цієї Угоди, зокрема яка підпадає під охорону географічних зазначень (сир «Фета»), може продаватися на території України до закінчення (залишків продукції, упаковок, етикеток) на складі.

Таким чином дії ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат» щодо маркування власної молочної продукції назвою «Фета» на даний час не можуть бути кваліфіковані як порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, оскільки зазначена продукція, окрім того ще й відповідає вимогам відповідних нормативних документів, які регулюють виготовлення та маркування м’яких сирів.

Відповідно Київське тервідділення АМКУ закрило провадження у справі, оскільки не довело вчинення ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат» порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Рекомендовані публікації

Додати коментар