«Укрмедпроектбуд» має скасувати рішення про визначення товариства «Цеоліт Медікал» переможцем процедури закупівлі робіт з будівництва комплексу лікарні «ОХМАТДИТ»

Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель зобов’язала замовника – Державне підприємство «Укрмедпроектбуд» – скасувати рішення про визначення ТОВ «Цеоліт Медікал» переможцем процедури закупівлі робіт з будівництва сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ».
Очікувана вартість закупівлі7 193 453 грн з ПДВ.

До Колегії АМКУ звернулось ТОВ «ІНЖЕНЕРНО-ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ «ЛЕОКОН ГРУП», яке просило переглянути рішення про визначення переможцем ТОВ «Цеоліт Медікал», оскільки його тендерна пропозиція, на думку скаржника, не відповідала умовам тендерної документації.

Так, скаржник зазначав, що ТОВ «Цеоліт Медікал» запропонувало обладнання українського виробника ТОВ «Медгаз Системз» та не вказало жодних технічних характеристик, моделей або параметрів запропонованого обладнання, особливо для центральної компресорної та вакуумної станцій.
Замовник з цього приводу зазначив, що надання учасником документів на підтвердження технічних характеристик не було обов’язковим, однак, як в результаті з’ясував орган оскарження, обладнання, яке пропонував переможець, по своїм технічним характеристикам не відповідало умовам тендерної документації.

Також скаржник вказував, що ТОВ «Цеоліт Медікал» для підтвердження виконання аналогічних договорів надало копії договорів без додатків та специфікації.
З цього приводу Колегія АМКУ встановила, що у складі тендерної пропозиції переможця містяться копії договорів, зазначених у довідці, в яких є посилання на додатки, які є невід’ємними частинами цих договорів, однак самі додатки до договорів відсутні, що не відповідає умовам документації.

Скаржник зазначав, що запропоноване ТОВ «Цеоліт Медікал» обладнання є частково імпортного виробництва, частково вітчизняного. Як встановив орган оскарження, переможець не надав сертифікат від виробника AIRSEP, виданий інженеру, який буде здійснювати сервісне обслуговування, що також не відповідає умовам документації.

Таким чином не відхиливши тендерну пропозицію ТОВ «Цеоліт Медікал» замовник порушив вимоги частини першої статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі»,  згідно з якого замовник має відхилити тендерну пропозицію, зокрема, у разі якщо вона не відповідає умовам тендерної документації.

Враховуючи викладене 29.09.2017 року Колегія АМКУ зобов’язала Державне підприємство «Укрмедпроектбуд» скасувати рішення про визначення ТОВ «Цеоліт Медікал» переможцем процедури закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар