Укрзалізниця зобов’язана внести зміни до тендерної документації

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Гренландія».

Товариство скаржилось на встановлення ПАТ «Укрзалізниця» дискримінаційних умов в тендерній документації щодо закупівлі товарів – засіб пральний, засіб відбілюючий хлоровий, засіб відбілюючий без хлоровий, порошок пральний без фосфатний, засіб для створення лужного середовища, добавка для прання. Очікувана вартість закупівлі – 3 140 700 гривень.

Скаржник зазначав, що замовником були встановлені дискримінаційні умови в документації стосовно проведення натурного випробування (пробного прання), яке повинно здійснюватися саме на обладнанні і силами самого замовника, та надання ним акту про якість проведеного випробування. Також, це передбачає розгляд замовником не лише документів в електронній системі, але й безпосередній вплив замовника на процес випробування продукції та на зміст документа про результати такого випробування.
При цьому документація не встановлює самого порядку проведення пробного прання, критеріїв оцінки результатів, методологію, обладнання для оцінки, вимоги до підготовки контрольних зразків, умови їх зберігання, участь представників учасника. Це суперечить принципу недискримінації учасників, оскільки замовник може здійснювати дану процедуру повністю на власний розсуд.

Колегія АМКУ встановила, що замовник не довів та документально не підтвердив необхідність встановлення у документації умови щодо проведення ним натурного випробування.

Враховуючи наведене, 08.08.2017 замовника було зобов’язано внести зміни до тендерної документації.

Рекомендовані публікації

Додати коментар