Упаковки печива видались схожими для харківських антимонопольщиків

Упаковки печива видались схожими для харківських антимонопольщиків

Антимонопольне відомство Харкова рекомендувало Харківському заводу «ПРОДТОВАРИ» припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

До тервідділення АМКУ звернулось ПП ВТК «ЛУКАС», яке вказало, що у червні 2017 року на оптовій базі в м. Харків, ним було виявлено кондитерські вироби (печиво), виробником яких згідно з етикеткою є Харківський завод «ПРОДТОВАРИ».

На думку заявника, упаковка цього печива є схожою за дизайном та фоновими кольорами з упаковкою, яка запатентована ПП ВТК «ЛУКАС».

У свою чергу антимонопольщики, проаналізувавши зовнішнє оформлення упаковки кондитерських виробів, виробництва ПП ВТК «ЛУКАС», та зовнішнє оформлення упаковки кондитерських виробів, виробництва Харківського заводу «ПРОДТОВАРИ», зазначають, що ці упаковки є схожими: за загальною композицією (оформлення упаковки), кольоровою гамою (загальний фон), розміщенням основних написів, окремих елементів.

Харківський завод «ПРОДТОВАРИ» повідомив, що упаковка була розроблена ним для презентації продуктів товариства на кондитерській виставці ISM 2017, яка відбувалась у Німеччині м. Кьольн у лютому 2017 року. Крім того, ця упаковка відповідала корпоративним кольорам компанії (червоний та білий) та дизайну стенду.

Проте орган Комітету вказує, що оскільки обидва товариства здійснюють господарську діяльність на одному ринку – ринку реалізації кондитерської продукції, то використання схожої за дизайном та фоновими кольорами упаковки такої продукції може призвести до змішування їх господарської діяльності.

На думку антимонопольщиків такі дії з боку Харківського заводу «ПРОДТОВАРИ» містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді неправомірного використання оформлення упаковки товарів без дозволу (згоди) суб’єкта господарювання, який раніше почав використовувати схожу упаковку товарів у своїй господарській діяльності.

Відповідно антимонопольне відомство надало Харківському заводу «ПРОДТОВАРИ» обов’язкові для розгляду рекомендації щодо припинення дій, які полягають у використанні оформлення упаковки кондитерських виробів, яке є схожим за дизайном та фоновими кольорами з оформленням упаковки кондитерських виробів виробництва ПП ВТК «ЛУКАС» та рекомендувало усунути причини цього порушення та умови, що йому сприяють, про що товариство має письмово повідомити Харківське тервідділення АМКУ із наданням підтверджуючих документів в 7-денний термін з дня отримання рекомендацій.

Рекомендовані публікації

Додати коментар