В АМКУ розглядатимуть проблемні питання у сфері лоцманських послуг

27 липня 2017 року о 12:00 в Антимонопольному комітеті України відбудеться робоча зустріч на тему: «Проблеми кваліфікаційної підготовки морських лоцманів та їх професійної діяльності на ринку послуг лоцманського проведення суден».

Передумовою до зустрічі, стало розпочате Комітетом дослідження щодо відповідності вимогам законодавства порядку проходження теоретичного і практичного навчання, присвоєння кваліфікаційної категорії та отримання посвідчення морського лоцмана.

Питання стосовно вимог до морських лоцманів, їх підготовки та отримання кваліфікації врегульовано наказом Міністерства інфраструктури України (Мінінфраструктури) від 08.05.2013 № 292 «Про затвердження Положення про морських лоцманів».

Як стверджує антимонопольне відомство, наразі, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2013 № 405 «Про затвердження переліку спеціалізованих послуг що надаються у морському порту суб’єктами природних монополій, які підлягають державному регулюванню», лоцманські послуги віднесено до сфери природних монополій. Виключним правом надання лоцманських послуг володіє філія «Дельта-лоцман» ДП «Адміністрація морських портів України», що належить до сфери управління Мінінфраструктури.

Водночас, за офіційною інформацією, до Мінінфраструктури надходять численні звернення від суб’єктів господарювання, громадських організацій з пропозиціями здійснити дерегуляцію лоцманської справи в Україні.

Для участі у заході: інформацію про кандидатуру уповноваженого представника (із зазначенням ПІБ та посади) для участі у робочій зустрічі Комітет просить повідомити до 12:00 год. не пізніше 26 липня 2017 року на e-mail: vap@amcu.gov.ua або за тел.: (044) 251-62-00. Представнику, який планує виступити, необхідно надати на зазначений e-mail тези виступу, коротку біографічну довідку та фото.

Рекомендовані публікації

Додати коментар