В КИЄВІ ВЧОРА ВІДБУЛАСЬ 9-ТА ЩОРІЧНА СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ

Керівник практики конкурентного права Тетяна Руденко прийняла участь у заході, що зібрав представників провідних світових відомств, зокрема, Федеральної торговельної комісії США, Генерального Директорату Європейської Комісії, східноєвропейських конкурентних відомств.

На конференції обговорювались питання економічного аналізу у конкурентному праві.

Учасники конференції розповіли про структуру підрозділів Головного економіста у своїх країнах, підкресливши її значну роль у розвитку конкуренції та застосуванні економічного аналізу в усіх напрямах діяльності конкурентних відомств.

img_4913Також у ході обговорення експерти підняли проблеми, які виникають при економічному аналізі, зокрема, вибору методології, якості даних, проблеми комунікацій між економістами та юристами, представлення економічного аналізу у судах та інші.

Як повідомив Голова АМКУ, Комітет зацікавлений у результативному спілкуванні з бізнесом та переході на якісно новий рівень комунікацій, адже економіка має бути частиною будь-якого процесу у роботі відомства, це елемент, якиймає відігравати важливу роль у його функціях.

Зокрема, на сьогоднішній день, українським конкурентним відомством затверджені та використовуються в роботі Рекомендаційні роз’яснення щодо застосування положень частин другої, п’ятої та шостої статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції», частин першої та другої статті 21 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», що стосуються розрахунку штрафів, якими передбачається врахування масштабу порушення, тяжкості порушення. АМКУ застосовуються коефіцієнти, що враховують вплив порушення на суміжні ринки, соціальну значущість товару, а також рівень прибутковості діяльності, пов’язаної з порушенням.

Рекомендовані публікації

Додати коментар