Невідповідність умовам тендерної документації як наслідок недопущення учасника до аукціону

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Сумимостобуд» стосовно порушення замовником – Службою автомобільних доріг у Сумській області – порядку проведення процедури закупівлі.

Предмет закупівлі – реконструкція мостового переходу на автомобільній дорозі Н-12 Суми – Полтава км 70+838. Очікувана вартість закупівлі – 99 437 500 грн.

Так, скаржник не погоджувався з рішенням замовника щодо допущення до аукціону тендерної пропозиції ВАТ «АЛКЕ ІНШААТ САНАЙЕ ВЕ ТІДЖАРЕТ». Причиною цього стало те, що в тендерній документації зазначено, що тендерна пропозиція повинна містити довідку про досвід виконання об’єктів в Україні або країнах ЄС за аналогічними послугами/роботами за останні 5 років та досвід 2017 року, а також документи, що підтверджують такий досвід.

Як стверджував скаржник, ВАТ «АЛКЕ ІНШААТ САНАЙЕ ВЕ ТІДЖАРЕТ» надало довідку та документи, що підтверджують досвід виконання ним робіт, аналогічних до вказаного предмету закупівлі, на території Республіки Азербайджан, що не входить до переліку країн ЄС.

Замовник же зазначив, що така довідка, на його думку, носить інформативний характер, яка в комплексі наданих документів має лише підтвердити фактичну спроможність учасника виконати необхідні роботи і тому він допустив ВАТ «АЛКЕ ІНШААТ САНАЙЕ ВЕ ТІДЖАРЕТ» до аукціону.

Проте, як встановила Колегія АМКУ, пропозиція ВАТ «АЛКЕ ІНШААТ САНАЙЕ ВЕ ТІДЖАРЕТ» не відповідала умовам документації та мала бути відхилена замовником відповідно до частини першої статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі», оскільки була відсутня довідка про досвід виконання об’єктів в Україні або країнах ЄС, як те вимагалось самим замовником.

Таким чином рішенням від 18.09.2017 Колегія АМКУ зобов’язала замовника скасувати рішення про допущення тендерної пропозиції ВАТ «АЛКЕ ІНШААТ САНАЙЕ ВЕ ТІДЖАРЕТ» до аукціону.

Рекомендовані публікації

Додати коментар