В ХАРКОВІ В ХОДІ ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКІВ ПОСЛУГ, ПОВ’ЯЗАНИХ З ОФОРМЛЕННЯМ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН, ВИЯВЛЕНО НЕДОБРОСОВІСНУ КОНКУРЕНЦІЮ

Харківським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України в квітні цього року в мережі Інтернет було виявлено інформацію у вигляді відеозапису щодо діяльності ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ-ПІДПРИЄМЦЯ БОЖКО СТЕПАНА БОРИСОВИЧА, а саме:

«Мы даем возможность полностью реализовать свои планы, которые входят в сферу наших услуг: оформление загранпаспорта, детского загранпаспорта, вида на жительство, ПМЖ» (мова оригіналу).

У відеозаписі, безпосередньо, зображується, як співробітник ФОП БОЖКО С.Б. разом зі споживачем прямують до Головного управління Державної міграційної служби України, а потім споживач виходить звідти з виготовленим паспортом для виїзду за кордон.

Враховуючи, що мережа Інтернет є загальнодоступною, ознайомитись з інформацією щодо діяльності ФОП БОЖКО С.Б. на ринку послуг з оформлення документів для виїзду за кордон може велика кількість осіб.

Як встановило відділення, переглянувши зазначений відеозапис, у споживачів може виникнути враження, що ФОП БОЖКО С.Б. має відношення до зазначеної державної установи.

Втім, за поясненнями ФОП БОЖКО С.Б., він жодним чином не пов’язаний з діяльністю Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області.

Обраний ФОП БОЖКО С.Б. спосіб поширення інформації на сайті може викликати у потенційних споживачів враження про те, що ФОП БОЖКО С.Б. співпрацює з відповідною державною установою, яка надає адміністративні послуги з оформлення проїзних документів для виїзду за кордон.

Тому, повідомлення вказаної інформації внаслідок обраного способу її викладення може вплинути на наміри потенційних споживачів скористатися послугою з оформлення документів для виїзду за кордон саме у ФОП БОЖКО С.Б.

Таким чином, ФОП БОЖКО С.Б., поширюючи на сайті неправдиву інформацію щодо свого співробітництва з державною установою при наданні послуг з оформлення документів для виїзду за кордон, вводить потенційних споживачів в оману і може отримати неправомірні переваги у конкуренції на ринках послуг, пов’язаних з оформленням документів для виїзду за кордон.

Такі дії ФОП БОЖКО С.Б. містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого статтею 15¹ Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману.

Харківське відділення надало ФОП БОЖКО С.Б. обов’язкові для розгляду рекомендації припинити дії, які полягають в розповсюдженні інформації про співпрацю з Головним управлінням Державної міграційної служби України в Харківській області, що не відповідає дійсності, шляхом видалення відеозапису.

Рекомендовані публікації

Додати коментар