В Запоріжжі два підприємці змовились на торгах

В Запоріжжі два підприємці змовились на торгах

Запорізьке тервідділення АМКУ оштрафувало ФОП Ярового О.М. і ФОП Ірисова Д.А. на 68 000 грн кожного за вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

Так, у жовтні – листопаді 2016 року Нікопольським регіональним управлінням водних ресурсів проводились відкриті торги на закупівлю гравію, піску, щебню і наповнювачів (закупівля матеріалів по об’єкту «Реконструкція Кам’янської та Знам’янської компресорних станцій для захисту від підтоплення Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області»). Участь у цій процедурі закупівлі взяли лише два підприємця – ФОП Яровий О.М. і ФОП Ірисов Д.А.

За результатами оцінки цінових пропозицій переможцем цих торгів було визнано ФОП Ярового О.М., з яким замовник і уклав договір на постачання гравію, піску, щебню та інших наповнювачів на загальну суму 884 000 грн.

Водночас, тервідділення АМКУ виявило ряд факторів, які свідчили про обмін інформацією під час участі у торгах учасниками закупівлі, а саме:

  1. Схожість запропонованих тендерних пропозицій – надали схожі за оформленням, структурою та змістом реєстри документів конкурсної пропозиції, з однаковими помилками.
  2. Обидва підприємці під час підготовки та участі у процедурі закупівлі використовували один і той же засіб зв’язку – телефонний номер, в той час як адреси (фактична та юридична) обох учасників є різними.
  3. Одночасне завантаження учасниками з одного авторизованого електронного майданчика до інформаційно-телекомунікаційної системи своїх тендерних пропозицій та з однієї IP-адреси.
  4. За результатами аналізу банківських операцій за розрахунковими рахунками учасників, між ФОП Яровим О.М. та ФОП Ірисовим Д.А. існували цивільно-правові відносини напередодні участі у відкритих торгах.
  5. Обидва учасника в ході проведення торгів (аукціону) не знижували цінову пропозицію, що свідчить про відсутність бажання в єдиного конкурента переможця (ФОП Ірисова Д.А.) виграти цей тендер. Цей факт підтверджується тим, що ФОП Ірисов Д.А. навіть не заходив на сайт авторизованого електронного майданчика Prozorro, під час проведення аукціону (торгів).

Зваживши на сукупність всіх перерахованих вище обставин, Запорізьке тервідділення АМКУ визнало дії обох суб’єктів господарювання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, яке передбачене пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів).

Таким чином ФОП Яровий О.М. і ФОП Ірисов Д.А. були оштрафовані органом Комітету на 68 тис грн кожний за вчинене порушення.

Рекомендовані публікації

Додати коментар