Верховний суд України став на сторону АМКУ у фармацевтичній справі

Верховний суд України став на сторону АМКУ у фармацевтичній справі

І тепер ТОВ «Серв’є Україна» має сплатити до Державного бюджету України штраф у розмірі 1 695 691 грн.

Так, 14 серпня 2018 року Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду України підтримав АМКУ і залишив без задоволення касаційну скаргу ТОВ «Серв’є Україна» та залишив без змін постанову Київського апеляційного господарського суду і рішення Господарського суду міста Києва у судовій справі за позовом ТОВ «Серв’є Україна» про визнання недійсним рішення Антимонопольного комітету України в частині, що стосується цього товариства.

Як вказує відомство, у вересні 2016 року Комітет визнав, що ТОВ «Серв’є Україна» і ТОВ СП «Оптіма-Фарм, ЛТД», ТОВ «БаДМ», ПрАТ «Альба-Україна», ТОВ «А’СТА», ТОВ «Людмила-Фарм» вчинили антиконкурентні узгоджені дії. За вчинені порушення законодавства про захист економічної конкуренції всі товариства були відповідно оштрафовані відомством.

А саме, Комітет у свою чергу з’ясував, що ТОВ «Серв’є Україна» та його дистриб’ютори уклали угоди, умовами яких для дистриб’юторів були встановлені:

– обмеження щодо територіального продажу;

– зобов’язання щодо звітування про обсяги, напрямки реалізації лікарських засобів, споживачів та контрагентів дистриб’юторів,залишки продукції на складах;

– непрозорі механізми надання знижок та інші переваги для окремих дистриб’юторів,

Що зі свого боку призвело до необґрунтованого підвищення вартості лікарських засобів групи компаній Servier, реалізованих через процедури державних закупівель у 2011-2012 роках, а також до обмеження доступу на ринок інших суб’єктів господарювання внаслідок розподілу ринків за колом покупців.

Тепер же, відповідно до рішення суду, ТОВ «Серв’є Україна» таки зобов’язане сплатити штраф та відповідну пеню за вказане порушення.

Рекомендовані публікації

Додати коментар