Верховний суд України відмовив Газпрому у допуску справи до провадження

Як зазначив суд, подана публічним акціонерним товариством «Газпром» заява не обґрунтована доданими до неї доказами.

Таким чином, ПАТ «Газпром» вже використано можливість оскарження неправомірного повернення позовної заяви та доданих до неї матеріалів.

Двадцять другого січня цього року Антимонопольний комітет України прийняв рішення про зловживання ПАТ «Газпром» монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуги з транзиту природного газу магістральними трубопроводами територією України у вигляді бездіяльності, яка полягала в невжитті заходів щодо забезпечення отримання послуги з транзиту природного газу магістральними трубопроводами територією України на обґрунтованих умовах, що була б неможливою за умов існування значної конкуренції на ринку та призвела до ущемлення інтересів  НАК «Нафтогаз України».

Штрафні санкції становили вісімдесят п’ять мільярдів дев’ятсот шістдесят п’ять мільйонів дев’ятсот двадцять сім тисяч гривень.

12 квітня ПАТ «Газпром» подав заяву про визнання недійсним рішення з підстав невідповідності закону.

Господарський суд міста Києва 13 квітня повернув позов товариства у зв’язку з неналежним оформленням позовної заяви.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 18 травня ухвала господарського суду залишена без змін.

13 липня Вищий господарський суд України касаційну скаргу залишив без задоволення.

Враховуючи приписи Закону України «Про захист економічної конкуренції», рішення Антимонопольного комітету України є обов’язковими до виконання. Особа, на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу.

Заявник, відповідач, третя особа мають право оскаржити рішення органів Антимонопольного комітету України повністю або частково до господарського суду у двомісячний строк з дня одержання рішення. Цей строк не може бути відновлено.

Судова практика свідчить, закінчення двомісячного строку, незалежно від причин його пропуску заінтересованою особою, є підставою для відмови в позові про визнання недійсним рішення АМКУ та його органів.

Законодавством про захист економічної конкуренції передбачено також стягнення за кожний день прострочення сплати штрафу пені у розмірі півтора відсотка від суми штрафу; розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України.

Оскільки штраф не було сплачено ПАТ «Газпром» у встановлений законом строк, враховуючи часові межі оскарження товариством рішення АМКУ, розмір пені вже може дорівнювати розміру штрафу.

Отже, загальна сума штрафних санкцій та пені для ПАТ «Газпром» складатимуть майже 172 мільярди гривень.

Антимонопольний комітет України, керуючись положеннями законодавства про захист економічної конкуренції, стягуватиме штраф та пеню в судовому порядку.

Рекомендовані публікації

Додати коментар