ВГСУ ПІДТРИМАНО РІШЕННЯ АМКУ ПРО ЗЛОВЖИВАННЯ ПАТ «УКРТЕЛЕКОМ» МОНОПОЛЬНИМ (ДОМІНУЮЧИМ) СТАНОВИЩЕМ

Десятого грудня 2015 року адміністративною колегією Київського обласного тервідділення АМКУ було прийнято рішення про визнання дій публічного акціонерного товариства «Укртелеком» в особі Київської обласної філії порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 2 статті 50, пунктом 1 частини другої статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку із застосуванням стаціонарного (нерухомого) обладнання в межах території м. Фастів Київської області.
Порушення полягало у зміні в односторонньому порядку умов договору стосовно системи оплати рахунків за телекомунікаційні послуги шляхом надсилання нової форми квитанції з єдиною сумою для сплати, яка включає аванс, для абонентів у м. Фастові Київської області, у договорах з якими визначена кредитна система оплати наданих послуг, та у яких відсутня заборгованість зі сплати.

Київське обасне відділення АМКУ постановило, що такі умови придбання послуг неможливо було б встановити за умов існування конкуренції на ринку. За порушення на ПАТ «Укртелеком» було накладено штраф у розмірі 68 тис. грн.

Дане рішення тервідділення було скасоване першою інстанцією, однак і апеляційна і касаційна інстанції підтримали висновки органу АМКУ.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар