ВГСУ підтвердив правомірність накладення штрафу на ПП «АПЕЛЬСИН-ЛЮКС»

ВГСУ підтвердив правомірність накладення штрафу на ПП «АПЕЛЬСИН-ЛЮКС»

Вищий господарський суд України залишив без змін рішення господарського суду Черкаської області та постанову Київського апеляційного господарського суду, а касаційну скаргу ПП «АПЕЛЬСИН-ЛЮКС» – без задоволення.

Так, у 2016 році Черкаське тервідділення АМКУ визнало дії ПП «Апельсин-Люкс» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, у вигляді подання інформації в неповному обсязі територіальному відділенню Антимонопольному комітету України у встановлені головою територіального відділення строки.

За вказане порушення підприємство було оштрафоване на 10 853,00 грн та зобов’язане припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом надання інформації на певні пункти вимоги.

Однак підприємство звернулося до господарського суду Черкаської області з позовом до тервідділення АМКУ про визнання недійсним цього рішення органу Комітету, проте рішенням суду, яке потім було залишено без змін постановою Київського апеляційного господарського суду, у задоволенні позову було відмовлено, з посиланням на його необґрунтованість.

У своїй же касаційній скарзі до Вищого господарського суду України ПП «Апельсин-Люкс» просило судові акти попередніх інстанцій зі справи скасувати, а справу направити на новий розгляд.

Однак Вищий господарський суд України дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення цієї касаційної скарги.

А саме, у рішенні суду зазначається, що, вимога про надання інформації не є перевіркою суб’єкта господарювання, а є діями з витребування інформації. Підприємство ж в свою чергу зобов’язане було надати таку інформацію у встановлені органом Комітету строки у повному обсязі.

Суд вказав, що тервідділення АМКУ, у межах надання йому повноважень, мало право витребувати у ПП «Апельсин-Люкс» відповідну інформацію, необхідну для його діяльності, а тому немає підстав для скасування оскаржуваних підприємством судових рішень.

Рекомендовані публікації

Додати коментар