ВГСУ став на сторону ПАТ «Київенерго»

ВГСУ став на сторону ПАТ «Київенерго»

Вищий господарський суд України залишив без задоволення касаційну скаргу АМКУ, а постанову Київського апеляційного господарського суду – без змін.

Оскільки в апеляційному суді АМКУ не зміг довести, що ПАТ «Київенерго» зловживало своїм монопольним становищем, то відомство вирішило звернутись з касаційною скаргою до ВГСУ відповідно до якої просило скасувати судові рішення попередніх інстанцій у цій справі.

Однак суд касаційної інстанції погодився з висновком судів попередніх інстанцій про те, що питання врегулювання розбіжностей, які виникли при укладенні договору, в тому числі договору про передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами, регулюється нормами Господарського та Цивільного кодексів України, а не нормами Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Як зазначає суд, Комітетом не було встановлено склад суб’єктів господарювання на ринках, що суперечить нормам законодавства та призвело до помилкового висновку про те, що ПАТ «Київенерго» займає монопольне становище на ринку з часткою 100 %.

Більш того, АМКУ не врахував того факту, що на ринку передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами здійснюють свою господарську діяльність власники об’єктів з передачі електричної енергії (наприклад, трансформаторних підстанцій).

Також суд вказав, що АМКУ не досліджено: чи має ПАТ «Київенерго» ринкову владу на ринку передачі електричної енергії місцевими (локальними) мережами та на суміжному ринку постачання електричної енергії; чи може самостійно формувати цінову політику; чи може формувати умови обороту товару на ринку; не взято до уваги економічну недоцільність недопуску ПАТ «Київенерго» ПНТ на ринок передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами.

В результаті суд касаційної інстанції погодився з висновком судів попередніх інстанцій про те, що АМКУ суто формально здійснив опис товарних меж ринку, не врахувавши при цьому того факту, що ринок є більш ширшим та охоплює набагато більшу кількість правовідносин.

Таким чином ВГСУ залишив без задоволення касаційну скаргу АМКУ та вказав, що визначення територіальних (географічних), часових, товарних меж ринку було здійснено відомством з порушенням вимог Методики визначення монопольного (домінуючого) становища суб’єктів господарювання на ринку, без проведення належних досліджень і збору доказів, аналізу результатів таких досліджень.

Рекомендовані публікації

Додати коментар