ВГСУ ЗНОВУ ПІДТРИМАНО РІШЕННЯ ОРГАНІВ АМКУ ЩОДО АНТИКОНКУРЕНТНИХ УЗГОДЖЕНИХ ДІЙ, ЯКІ СТОСУЮТЬСЯ СПОТВОРЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ТОРГІВ

Вищий господарський суд України підтримав рішення Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, яким дії товариства з обмеженою відповідальністю «Совланут» (м. Дніпропетровськ) та товариства з обмеженою відповідальністю «Левелап» (м. Дніпропетровськ) були визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

Товариствами були узгоджено поведінку під час участі в закупівлі, що проводилась Фондом державного майна України у лютому 2013 році, послуг з оброблення даних обчислювальними засобами (код 72.30.2 згідно з ДКГШ 016-97) (послуг з оброблення даних з метою інформаційного наповнення і супроводження офіційного веб-сайту ФДМУ).

Відділенням було проведено позапланову перевірку, під час якої було встановлено, що збір документів, необхідних для участі у торгах та підготовка необхідних документів було здійснено однією особою – головним бухгалтером товариств. Про обмін інформацією свідчило схожість викладення текстів документів під час підготовки цінових пропозицій (комерційна частина). Крім того, встановлено, що товариства пов’язані відносинами контролю.

Суд постановив, що відділенням доведено порушення ТОВ “Совланут” та ТОВ “Левелап” конкурентного законодавства у вигляді спотворення результатів торгів.

За наведені порушення на ТОВ “Совланут”  були накладені штрафні санкції у розмірі 60 тис. грн, на ТОВ “Левелап” у розмірі 40 тис. грн.

Крім того, Законом України «Про здійснення державних закупівель» передбачене зобов’язання замовників відхилити пропозицію конкурсних торгів учасника у разі притягнення його протягом останніх трьох років до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пункту 1 статті 50 Закону України “Про захист економічної конкуренції”, у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів (тендерів)

Отже, окрім штрафних санкцій ТОВ “Совланут” та ТОВ “Левелап”  протягом трьох років не мають право брати участь у процедурах закупівель.

Органи Антимонопольного комітету України наділені повноваженнями безперешкодно входити на підприємства, в установи, організації і мати доступ до документів та інших матеріалів, потрібних для проведення перевірки, в тому числі з обмеженим доступом, таких, що є комерційною таємницею. Крім того, вони мають право вилучати письмові і речові докази, накладати арешт на предмети, документи, інші носії інформації, що можуть бути доказами чи джерелом доказів.

Створення перешкод працівникам Антимонопольного комітету України у проведенні перевірок, огляді, вилученні чи накладенні арешту на майно, документи, предмети чи інші носії інформації також є порушенням антимонопольного законодавства зі штрафними санкціями до 1% річного доходу.

Наша компанія готова надати послуги щодо участі та супроводу перевірок органів Антимонопольного комітету України, в тому числі і позапланових, зокрема, підготувати працівників для надання усних пояснень, допомогти при підготовці письмових пояснень під час перевірки, заперечень або зауважень до акта перевірки.

Рекомендовані публікації

Додати коментар