ВІДДІЛ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ХАРКІВСЬКОЇ РДА ЗОБОВ’ЯЗАНО ВІДМІНИТИ ПРОЦЕДУРУ ЗАКУПІВЛІ АНТИСЕПТИЧНИХ ТА ДЕЗІНФЕКЦІЙНИХ ЗАСОБІВ

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель були оскаржені дії Відділу охорони здоров’я Харківської районної державної адміністрації під час проведення процедури закупівлі – “20.20.1. Пестициди та інші агрохімічні продукти (код ДК 021:2015 – 33631600-8. Антисептичні та дезінфекційні засоби)” [оголошення № 153328, оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу, бюлетень від 29.07.2016 № 143 (29.07.2016)] з очікуваною вартістю закупівлі 393 374 грн.

Пропозиція скаржника фізичної особи-підприємця Мауріної Наталії Василівни (м. Харків) була відхилена, як така, що не відповідала умовам документації конкурсних торгів.

Скаржник просив, зокрема, скасувати та відмінити рішення, прийняті після розкриття пропозицій конкурсних торгів.

Як було встановлено Колегією АМКУ, скаржником були порушені умови документації, тому пропозиція ФОП Мауріної Н. В. відхилена замовником правомірно.

Разом з тим, Колегія АМКУ встановила, що учасниками ТОВ “РАРОС” та ТОВ “НВП ПАЛЛАДІЙ”, допущеними до оцінки, порушено умови документації, та їхні пропозиції мали бути відхилені замовником.

На засіданні Колегії, яке відбулось 17.11.2016, представник замовника погодився із порушеннями умов документації зазначеними учасниками. Не відхиливши пропозиції ТОВ “РАРОС” та ТОВ “НВП ПАЛЛАДІЙ”, замовник порушив вимоги пункту 3 частини першої статті 29 Закону України “Про здійснення державних закупівель”, згідно з яким замовник відхиляє пропозицію конкурсних торгів у разі, якщо вона не відповідає умовам документації. Не відмінивши процедуру закупівлі, замовник порушив вимоги частини першої статті 30 Закону, відповідно до якого замовник відміняє торги у разі, якщо до оцінки допущено пропозицій менше ніж двох учасників.

Застосувавши дискримінаційний підхід під час розгляду та оцінки пропозицій конкурсних торгів учасників процедури закупівлі, а саме: відхиливши пропозицію скаржника та не відхиливши пропозиції конкурсних торгів ТОВ “РАРОС” та ТОВ “НВП ПАЛЛАДІЙ”, які не відповідали умовам документації, та допустивши їх до процедури оцінки, замовник порушив право скаржника на об’єктивний та неупереджений розгляд його пропозиції.

Зазначені дії замовника є порушенням принципів здійснення державних закупівель, передбачених статтею 3 Закону України “Про здійснення державних закупівель”, а саме – недискримінація учасників, об’єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів.

Колегією АМКУ встановлено, що замовником у ході проведення процедури закупівлі допущені порушення, які на час прийняття Колегією рішення виправити неможливо, у зв’язку з чим, 17.11.2016 Відділ охорони здоров’я Харківської районної державної адміністрації зобов’язано відмінити процедуру закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар