ВІДМІНЕНА ПРОЦЕДУРА ЗАКУПІВЛІ МАРІУПОЛЬСЬКИМ КОМУНАЛЬНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ ЗЕЛЕНОГО БУДІВНИЦТВА ПІДМІТАЛОК ВАРТІСТЮ 8 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель були оскаржені дії Маріупольського комунального підприємства зеленого будівництва Донецької області під час проведення процедури закупівлі – “30.99.1. Засоби та устаткування транспортні, інші, н.в.і.у. (за кодом CPV за ДК 021:2015 – 34921000-9 Дорожньо-експлуатаційне обладнання), механічна підмітальна установка Brodd Scandinavia (або еквівалент)” [оголошення № 151676, оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу, бюлетень від 28.07.2016 № 142 (28.07.2016)] з очікуваною вартістю закупівлі 8 000 000 грн.

Пропозиція скаржника товариства з обмеженою відповідальністю “Лиго Сервис” (м. Черкаси) була допущена до процедури оцінки, але найбільш економічно вигідною визнана пропозиція іншого учасника – товариства з обмеженою відповідальністю “Авто-регіон”. Скаржник просив, зокрема, скасувати та відмінити рішення про акцепт ТОВ “Авто-Регіон”.

За результатом розгляду скарги, Колегія АМКУ встановила, що документи, які надані ТОВ “Авто-регіон”, не містять підтвердження, що технічні, якісні характеристики запропонованого товара передбачають застосування заходів із захисту довкілля (передбачалось документацією конкурсних торгів).

Крім цього, документ від 07.09.2016 № 0709/04 “технічні данні до причіпної підмітально-прибиральної машини “Брод-Вей” в стандартному виконанні” не містить підтвердження щодо загальних положень, визначених у додатку 5 документації, зокрема, стосовно продуктивності машини – не менше 1,2 т/хв, максимальної ширини смуги прибирання – не менше 3000 мм, висоти завантаження сміття в кузов автомобіля – не менше 2780 мм з можливістю завантаження сміття в кузов тривісних вантажних автомобілів великої вантажопідйомності, корисного навантаження машини – не менше 2200 кг, можливості експлуатації машини при температурі до – 20°С, максимальної швидкості прибирання – не менше 25 км/год, наявності системи швидкого підключення до самоскида, наявності швидкоз’ємного пульта керування, який знаходиться в кабіні воді, наявності пневматичної гальмівної системи, яка забезпечує безпечне транспортування сміттєзбиральної машини при максимально допустимій транспортній швидкості.

На засіданні Колегії АМКУ, яке відбулось 15.11.2016, представник замовника не спростував відсутність у пропозиції ТОВ “Авто-регіон” підтвердження щодо наведених вище загальних положень, визначених у додатку 5 документації, та відсутність підтвердження, що технічні, якісні характеристики запропонованого товара передбачають застосування заходів із захисту довкілля.

Враховуючи вищенаведене, пропозиція ТОВ “Авто-регіон” не відповідала умовам документації в цій частині та мала бути відхилена замовником.

Не відхиливши Пропозицію ТОВ “Авто-регіон”, замовник порушив вимоги пункту 3 частини першої статті 29 Закону “Про здійснення державних закупівель”, згідно з яким замовник відхиляє пропозицію конкурсних торгів у разі, якщо вона не відповідає умовам документації.

Колегією АМКУ встановлено, що замовником у ході проведення процедури закупівлі допущені порушення, які на час прийняття Колегією рішення виправити неможливо, у зв’язку з чим, 15.11.2016 Маріупольське комунальне підприємство зеленого будівництва Донецької області зобов’язане відмінити процедуру закупівлі механічної підмітальної установки.

Рекомендовані публікації

Додати коментар