ВІДСУТНІСТЬ ДОХОДУ У ПОПЕРЕДНЬОМУ РОЦІ НЕ ЗВІЛЬНЯЄ ВІД ШТРАФНИХ САНКЦІЙ

АМКУ сьогодні було оштрафовано товариство «Регіональна енергетична компанія» (м. Одеса) за неподання інформації на вимогу державного уповноваженого.

Так, Комітетом під час розгляду справи за ознаками вчинення ТОВ «Укркур’єр» (м. Одеса) порушення, передбаченого статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, до товариства «Регіональна енергетична компанія» була надіслана вимога про надання інформації.

Як ми вже неодноразово зазначали, органи Антимонопольного комітету України наділені повноваженнями вимагати інформацію, предмети чи інші носії інформації, пояснення іншу інформацію, необхідну для виконання Антимонопольним комітетом України завдань, передбачених законодавством про захист економічної конкуренції. Інформація може бути витребувана АМКУ як під час розгляду заяв, так і під час розгляду справ, а також в інших випадках, передбачених законодавством.

В той же час, антимонопольним законодавством передбачений обов’язок суб’єктів господарювання, об’єднань, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, інших юридичних осіб, їх структурних підрозділів, філій, представництв, їх посадових осіб та працівників, фізичних осіб надавати на вимоги органів АМКУ відповідні витребувані документи і матеріали.

Останній день строку надання інформації товариством «Регіональна енергетична компанія» на вимогу припадав на 08.05.2015. У встановлений строк товариство відповідь не надало. А в листі-клопотанні, який було надіслано вже після пропуску строку, ТОВ «Регіональна енергетична компанія» повідомило, що з 01.05.2015 по 08.05.2015 був відсутній директор, а на час його відсутності виконуючий обов’язки директора не призначався, повноваження на виконання функцій директора, а також представництва ТОВ «Регіональна енергетична компанія» не надавались.

Хочемо зазначити, що відсутність директора на роботі (або перебування його у відпустці) не є поважною причиною пропуску строку, встановленого для надання відповіді на вимоги органів АМКУ про надання інформації.

На запит АМКУ державна фіскальна служба України повідомила про відсутність у товариства «Регіональна енергетична компанія» в 2015 році  доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг).

Закон України «Про захист економічної конкуренції» передбачає, якщо доходу (виручки) немає, штраф за інформаційні порушення  накладається у розмірі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

В даному випадку на ТОВ «Регіональна енергетична компанія» було накладено максимально можливий розмір штрафних санкцій – 34 тис. грн.

Надважливим є гідне опрацювання вимог органів Антимонопольного комітету України та своєчасне подання повної інформації. Адже, за інформаційні порушення антимонопольного законодавства розмір штрафних санкцій становить до 1% річного доходу.

Категорії: АМКУ

Рекомендовані публікації

Додати коментар