Відсутність в договорах відповідних прав споживачів та обов’язків операторів ущемляє інтереси споживачів

Закарпатське тервідділення АМКУ рекомендувало ФОП Кекіс І.В. вжити заходи щодо усунення причин вчинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

До органу Комітету надійшла заява виконавчого комітету Керецьківської сільської ради щодо неправомірних дій з боку ФОП Кекіс І.В. пов’язаних з встановленням економічно необґрунтованих цін на послуги кабельного телебачення в с. Керецьки Свалявського району.

В ході розгляду цієї заяви закарпатські антимонопольщики встановили, що ФОП Кекіс І.В. в територіальних межах с. Керецьки Свалявського району займає монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг доступу до телепрограм з часткою, що перевищує 35 %.

Однак підприємець укладаючи зі споживачами договори на надання послуг доступу до телепрограм не включав до цих договорів ряд передбачених законодавством прав споживача та обов’язків оператора.

Такі дії, на думку тер відділення АМКУ, містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого частиною 1 статті 13, пунктом 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем шляхом вчинення дій, що можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Наслідком цього стало надання підприємцю Закарпатським тервідділенням АМКУ обов’язкових для розгляду рекомендацій щодо припинення ознак порушення.

Рекомендовані публікації

Додати коментар