Вінницькі антимонопольщики з’ясовували хто і за яку ціну має зберігати сміття

Орган Комітету оштрафував ПП «Інтеграл ЕКО» на 5 тис грн за зловживання монопольним становищем на ринку послуг зі зберігання відходів.

Річ у тому, що, як встановило тервідділення АМКУ, ПП «Інтеграл ЕКО» розраховано тарифи (ціни) на послуги з приймання відходів для МКП «Комбінат комунальних підприємств» та МКП «Житловокомунгосп», які є комунальними, із нижчим рівнем рентабельності (9%) та меншими витратами, тоді як для інших підприємств тариф розрахований з рентабельністю 10% та додатковими витратами на заробітну плату ще 4 працівників сміттєзвалища. В результаті такого розрахунку, тариф на послуги з приймання відходів для інших підприємств, установ та організацій у 1,76 раз були більшим, ніж для вказаних комунальних підприємств.

У свою чергу вінницькі антимонопольщики не отримали від ПП «Інтеграл ЕКО» економічного обґрунтування щодо включення у розрахунок витрат зарплати 4 працівників сміттєзвалища, що дало підстави тервідділенню АМКУ стверджувати, що тарифи, які встановлюються для інших підприємств, установ та організацій є економічно необґрунтованими.

Таким чином, антимонопольщики оштрафували ПП «Інтеграл ЕКО», визнавши його дії порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачене частиною першою статті 13 та пунктом 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку послуг зі зберігання відходів (ТПВ), шляхом вчинення дій, що призвели до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Рекомендовані публікації

Додати коментар