Вінницяміськтеплоенерго довело, що необхідні для закупівлі труби виготовляють щонайменше два виробники

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель оскаржувались дії комунального підприємства Вінницької міської ради “Вінницяміськтеплоенерго” під час проведення процедури закупівлі – “ДК 016:2010 код 24.20.4- Фітинги до труб чи трубок зі сталі, не литі (код СPV 021:2015 – 44163000-0 – Труби та арматура) – (Коліна )”.
Очікувана вартість закупівлі 2 950 000 грн.

Скаржник ТОВ “Перший трубний завод” (м. Київ) зазначав, що вимоги тендерної документації замовника щодо встановлення в п. 12 Додатку №1 «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмету закупівлі» що пінополіуретанову теплоізоляцію сформувати на основі циклопентанового вспінення та в п.8 Додатку №1» коефіцієнта теплопровідності (λ50 ) не більше, ніж 0,027 Вт/мК є дискримінаційними по відношенню до учасників процедури закупівлі (у тому числі, скаржника). Встановлення зазначених вище вимог замовника у тендерній документації порушують вимоги пункту 3 частини другої статті 22 Закону України “Про публічні закупівлі”, “відсутній вираз «або еквівалент»”, частину четверту статті 22 Закону та один з принципів здійснення закупівель, визначених статтею 3 Закону, а саме – недискримінація учасників.

Замовник зазначив, що технології застосування поліуретанової ізоляції на основі циклопетанового вспінення станом на сьогоднішній день є передовими, прогресивними технологіями у виробництві теплоізольованих труб і фасонних частин до них, і використовуються як цілим рядом українських виробників, так і провідними європейськими лідерами у даній галузі.

Разом з тим, замовник надав Колегії АМКУ сертифікати відповідності на продукцію, що відповідає встановленим вимогам, двох підприємств.
Отже, це свідчить про відсутність підстав для задоволення скарги ТОВ “Перший трубний завод”.
Враховуючи наведене, Колегія АМКУ 26.12.2016 відмовила ТОВ “Перший трубний завод” у задоволенні скарги.

Рекомендовані публікації

Додати коментар