Вінницьке антимонопольне відомство оштрафувало три підприємства

Вінницьке антимонопольне відомство оштрафувало три підприємства

204 000 грн доведеться заплатити трьом суб’єктам господарювання за вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

Так, Вінницьке тервідділення АМКУ визнало дії ДП «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» (м. Вінниця), ДП «Центр державного земельного кадастру» (м. Київ) в особі Вінницької регіональної філії та Подільського державного підприємства геодезії, картографії та кадастру (м. Вінниця), антиконкурентними узгодженими діями у вигляді вчинення суб’єктами господарювання узгоджених дій, які можуть призвести до обмеження конкуренції на ринку землевпорядних послуг, зокрема робіт із виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки земельної частки (паю) в натурі (на місцевості), в територіальних межах Вінницької області.

Як встановив орган Комітету, вказані суб’єкти господарювання узгодили умови надання у користування метричних даних, якими підприємства володіють внаслідок виконання робіт із виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки, земельної частки (паю) в натурі (на місцевості), між собою та для інших суб’єктів господарювання, починаючи з 22 лютого 2017 року по 31 грудня 2017 року.

Для інших суб’єктів господарювання запроваджено плату за користування метричними даними в розмірі 200 грн за кожну ділянку. При цьому жодне із підприємств не надало обґрунтувань щодо такої вартості.

Натомість, вказані підприємства, які також надають землевпорядні послуги, зокрема роботи із виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки земельної частки (паю) в натурі (на місцевості), в територіальних межах Вінницької області, уклали між собою угоди про обмін інформацією протягом року вартістю 1000 грн незалежно від кількості обміну інформацією, що відрізняється від умов отримання цих даних іншими учасниками ринку.

Таким чином Вінницьке тервідділення АМКУ визнало вказані дії порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 1 статті 50, частиною першою статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», за що і оштрафувало порушників на вказану суму.

Рекомендовані публікації

Додати коментар