Вінницьке антимонопольне відомство з’ясовувало хто має право надавати ритуальні послуги у Жмеринці

Вінницьке антимонопольне відомство з’ясовувало хто має право надавати ритуальні послуги у Жмеринці

Вінницьке тервідділення АМКУ надало рекомендації КП «Жмеринкакомунсервіс» про припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

А саме, як встановило тервідділення АМКУ, КП «Жмеринкакомунсервіс» є ритуальною службою, відповідно до статті 9 Закону України «Про поховання та похоронну справу», яка створена органом місцевого самоврядування з метою організації поховання померлих і надання ритуальних послуг та реалізації предметів ритуальної належності в межах м. Жмеринка Вінницької області.

Статтями ж 10, 12 цього Закону передбачено, що суб’єкти господарювання різних форм власності у галузі поховання укладають договори із ритуальною службою про надання ритуальних послуг.

Також, відповідно до пунктів 5 та 6 Типового положення про ритуальну службу в Україні, ритуальна служба відповідно до покладених на неї завдань зобов’язана на підставі договору-замовлення забезпечувати безперешкодний доступ на територію кладовища (крематорію) суб’єкта господарської діяльності (виконавця послуг), з яким укладено договір про надання ритуальних послуг.

Однак ФОП М., який звернувся до підприємства щодо укладення договору на надання ритуальних послуг, та надав для цього весь необхідний перелік документів, отримав від КП «Жмеринкакомунсервіс» відмову, у зв’язку з тим, що аналогічний договір вже укладений з іншим суб’єктом господарювання – ФОП П.

У свою чергу, за визначенням вінницьких антимонопольщиків, така відмова є неправомірною та може призвести до недопущення конкуренції на ринку ритуальних послуг в територіальних межах м. Жмеринка.

Таким чином орган Комітету і рекомендував КП «Жмеринкакомунсервіс» забезпечити рівні умови доступу для всіх суб’єктів господарювання на ринок ритуальних послуг на території м. Жмеринка та розглянути питання щодо укладення договору про надання ритуальних послуг з ФОП М.

Рекомендовані публікації

Додати коментар