Вінницьке тервідділення АМКУ з’ясовувало, що таке «згущенка»

Вінницьке тервідділення АМКУ з’ясовувало, що таке «згущенка»

Вінницькі антимонопольщики надали обов’язкові для розгляду рекомендації товариству, яке здійснює реалізацію продукту молоковмісного згущеного.

Виробництво молока незбираного згущеного з цукром в Україні регламентується державним стандартом ДСТУ 4274:2003 «Консерви молочні. Молоко незбиране згущене з цукром. Технічні умови».

Згідно з ДСТУ, згущене молоко – це концентрований висококалорійний молочний продукт, одержаний зі свіжого молока і вершків шляхом згущення та консервування його цукром або стерилізацією.

Однак тервідділення АМКУ виявило реалізацію в роздрібній торгівлі м. Вінниці продукту молоковмісного згущеного з цукром та 8,5% жиру «Згущенка», виробництва ТОВ «ВП «Н-В», який вводив споживачів в оману.

А саме, оформлення етикетки продукту «Згущенка» схоже з оформленням етикетки продукту «Молоко незбиране згущене з цукром», яке використовують вітчизняні виробники цього продукту харчування. В центральній частині етикетки, там де товариство розмістило позначення «ЗГУЩЕНКА», інші виробники поширюють інформацію назву продукту: «МОЛОКО незбиране згущене з цукром». В оформленні ж цієї етикетки використовуються схожі геометричні фігури та їх розташування з використанням кольорової гамми з синього, блакитного та білого кольорів.

Як зазначає орган Комітету, інформацію про назву продукту: «ПРОДУКТ МОЛОКОВМІСНИЙ ЗГУЩЕНИЙ З ЦУКРОМ ТА РОСЛИННИМ ЖИРОМ 8,5% «ЗГУЩЕНКА» виконано на боковій частині етикетки літерами висотою 1 мм. Натомість, слово «ЗГУЩЕНКА», яке розміщене одноособово в центральній частині етикетки, виконано літерами висотою 9 мм. Інформація про склад продукту (молоко коров’яче знежирене, цукор, рослинний жир (пальмова олія), цукор молочний) також розміщена на боковій частині етикетки літерами висотою ще менше 1 мм.

Таким чином виробник, використовуючи позначення «ЗГУЩЕНКА» на етикетці продукту, який за своєю суттю є «Продуктом молоковмісним згущеним з цукром 8,5% жиру», а не «МОЛОКОМ незбираним згущеним з цукром», вводить споживачів в оману.

Оскільки ж такі дії ТОВ «ВП «Н-В» можуть містити ознаки порушення законодавства про захист недобросовісної конкуренції у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, то тервідділення АМКУ надало товариству обов’язкові для розгляду рекомендації.

Після ж отримання цих рекомендацій виробник надав відомству копію наказу про припинення використання етикетки, знищення її залишків та надав макет нової етикетки з назвою: «Продукт молоковмісний згущений з цукром 8,5% жиру» та з використанням іншої кольорової гамми.

Рекомендовані публікації

Додати коментар