Вінниця вдруге схибила при наданні державної допомоги

Вінниця вдруге схибила при наданні державної допомоги

Антимонопольний комітет України прийняв чергове рішення про визнання державної допомоги недопустимою для конкуренції, про припинення її надання та повернення до бюджету.

Рішення стосується частини державної допомоги в обсязі 119,5 млн грн, яку Департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради мав намір протягом 2019-2024 років надати комунальному унітарному підприємству «ЕкоВін» для забезпечення надання ним послуг з вивезення побутових відходів. Відповідне рішення Комітет прийняв 06.05.2019 за № 310-р.

Конкретний розмір допомоги, який підлягає поверненню, залежить від обсягів фактично наданої допомоги та буде визначений її надавачем самостійно.

Нагадуємо, минулого року АМКУ вже приймав рішення про визнання недопустимою для конкуренції, припинення та повернення державної допомоги, надавачем якої є структурний підрозділ Вінницької міської ради. Так, рішенням від 20.11.2018 № 652-р АМКУ визнав недопустимою для конкуренції та зобов’язав повернути до бюджету допомогу, надану Департаментом енергетики, транспорту та зв’язку Вінницької міської ради комунальному підприємству «Вінницька транспортна компанія».

https://blog.liga.net/user/edudnik/article/31883

Примітним є той факт, що в обох випадках підставою для прийняття АМКУ рішення про визнання державної допомоги недопустимою для конкуренції стало ігнорування структурними підрозділами Вінницької міської ради вимог законодавства щодо проведення конкурсів на визначення надавачів відповідних послуг.

В наслідок цього надання допомоги призвело до спотворення економічної конкуренції.

Таким чином, два з трьох рішень АМКУ про визнання державної допомоги недопустимою для конкуренції, про припинення її надання та повернення до бюджету, прийняті стосовно Вінницької міської ради.

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=149345&schema=main

Рекомендовані публікації

Додати коментар