Вищий господарський суд підтримав висновки АМКУ щодо дискредитації товариством “Промат Україна” конкурента

Вищий господарський суд України залишив без змін рішення попередніх інстанцій, а касаційну скаргу ТОВ «Промат Україна» – без задоволення.

У 2016 році Антимонопольний комітет України визнав дії ТОВ «ПРОМАТ УКРАЇНА» недобросовісною конкуренцією, що передбачена статтею 8 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді дискредитації суб’єкта господарювання.
Дискредитацією суб’єкта господарювання є поширення у будь-якій формі неправдивих, неточних або неповних відомостей, пов’язаних з особою чи діяльністю суб’єкта господарювання, у тому числі щодо його товарів, які завдали або могли завдати шкоди діловій репутації суб’єкта господарювання.
Антимонопольне відомство встановило, що ТОВ «ПРОМАТ УКРАЇНА» поширювало у листах ПАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» і ТОВ «ОХОРОНА-М» неправдиві відомості про якість та походження вогнезахисного складу «ФЕНІКС СТВ», який постачало ТОВ «МІК», що могли завдати шкоди діловій репутації ТОВ «МІК».
ТОВ «ПРОМАТ УКРАЇНА» окрім штрафу у розмірі 75 000 грн отримало від відомства зобов’язання спростувати поширену ним неправдиву інформацію.

У свою чергу ТОВ «ПРОМАТ УКРАЇНА» оскаржило це рішення у судовому порядку. І перша, і апеляційна судові інстанції у задоволенні позовних вимог відмовили повністю, оскільки висновки оспорюваного рішення відповідають обставинам антимонопольної справи.
У свою чергу Вищий господарський суд, перевіривши повноту встановлення попередніми судовими інстанціями обставин справи та правильність застосування ними норм матеріального і процесуального права, дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення касаційної скарги ТОВ «Промат Україна».

Рекомендовані публікації

Додати коментар