ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ ВИЗНАВ НЕДІЙНИМ РІШЕННЯ АМКУ ПРО ЗЛОВЖИВАННЯ МОНОПОЛЬНИМ СТАНОВИЩЕМ БАЛАНСОУТРИМУВАЧЕМ АВТОМОБІЛЬНОЇ СТОЯНКИ БІЛЯ АЕРОПОРТУ «ХАРКІВ»

Вищий господарський суд України сьогодні визнав недійсним рішення тимчасової адміністративної колегії Антимонопольного комітету України від 24.12.2015 №12-р/тк про порушення законодавства про захист економічної конкуренції товариством з обмеженою відповідальністю «НЬЮ СИСТЕМС  АМ».

Як встановив Комітет, у період з листопада 2012 року по листопад 2015 року ТОВ «НЬЮ СИСТЕМС АМ» займало монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг з тимчасового зберігання транспортних засобів на автомобільній стоянці біля міжнародного аеропорту «Харків» з часткою 100 відсотків, та, зловживаючи своїм становищем, встановило економічно необґрунтовану завищену вартість послуг, що було б неможливо за умов існування значної конкуренції на цьому ринку.

За порушення на ТОВ «НЬЮ СИСТЕМС АМ» було накладено штраф у розмірі 2 379 417 грн.

Рішенням Господарського суду м. Києва від 18.04.2016 позовні вимоги
ТОВ «НЬЮ СИСТЕМС АМ» були задоволені і рішення АМКУ було визнано недійсним. Апеляційна скарга Антимонопольного комітету України 14.06.2016 була залишена без задоволення.

Сьогодні касаційна скарга АМКУ залишена Вищим господарським судом України без задоволення.

Судами було встановлено неправильне застосування АМКУ норм матеріального права в частині визначення територіальних меж досліджуваного ринку та, в свою чергу, порушення вимог Методики визначення монопольного (домінуючого) становища суб’єктів господарювання на ринку.

Крім того, судами встановлено, що Антимонопольний комітет України жодним чином не намагався встановити можливу наявність потенційних конкурентів у ТОВ «НЬЮ СИСТЕМС АМ» чи потенційних конкурентів.

Стосовно моніторингу відділення АМКУ цін на послуги автостоянки в інших районах міста Харкова, суд зазначив, що Комітетом вказане у рішенні не було підтримано відповідними належними та допустимим доказами в розумінні cт.33 ГПК України.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар