Вищий господарський суд визнав недійсним рішення АМКУ щодо антиконкурентних узгоджених дій товариства “Фудмаркет”

Вищий господарський суд України 25.07.2017 за результатами розгляду касаційної скарги Антимонопольного комітету України на постанову Київського апеляційного господарського суду залишив її без задоволення, а постанову Київського апеляційного господарського суду – без змін.

Штрафні санкції для ТОВ “Фудмаркет” складали 6 500 000 грн.
Як зазначає ВГСУ, у розгляді справи судами попередніх інстанцій, зокрема, встановлено, що Комітетом не було проведено належного економічного аналізу відповідного ринку, що був би достатнім для встановлення відсутності інших причин схожої поведінки торговельних мереж-відповідачів.
Схожа поведінка торговельних мереж-відповідачів не може беззаперечно свідчити про антиконкурентну поведінку. Комітетом не доведено факту надання/отримання ТОВ “АСНільсен Юкрейн” під час семінарів/тренінгів інформації торговельним мережам (в тому числі товариству “Фудмаркет”), рівно як і передачі між торговельними мережами інформації, яка б дозволяла узгодження ними своєї конкурентної поведінки.
Під час винесення рішення Антимонопольним комітетом України не було доведено, що певна схожість в діяльності торговельних мереж не може бути пояснена іншими, у тому числі зовнішніми (об’єктивними) факторами, які однаково впливають на торговельні мережі.
Таким чином, сам по собі факт участі торговельної мережі (в тому числі ТОВ “Фудмаркет”) у “неформалізованих” відносинах та контактах за участю ТОВ “АСНільсен Юкрейн” не свідчить автоматично про обмін інформацією такої торговельної мережі з іншими торговельними мережами, і, відповідно, не може слугувати доказом узгодження ними конкурентної поведінки та участі позивача у будь-яких домовленостях.
Враховуючи в тому числі наведене, суди дійшли висновків щодо наявності підстав для визнання рішення АМКУ недійсним та задоволення позовних вимог ТОВ “Фудмаркет”.
Вищий господарський суд України підтримав висновки Господарського суду міста Києва та Київського апеляційного господарського суду та залишив Постанову Київського апеляційного господарського суду без змін, а касаційну скаргу Антимонопольного комітету України без задоволення.

Рекомендовані публікації

Додати коментар