Вищий господарський суд встановив безпідставне повернення апеляційної скарги АМКУ у бензиновій справі

Вищий господарський суд України задовольнив касаційну скаргу Антимонопольного комітету України та повернув справу на розгляд до Київського апеляційного господарського суду.

Рішенням господарського суду м. Києва було задоволено позов ТОВ «Золотий Екватор» до Антимонопольного комітету України щодо визнання недійсним рішення Комітету у справі про порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій шляхом вчинення схожих дій на ринках роздрібної торгівлі світлими нафтопродуктами, що призвели до обмеження цінової конкуренції в частині, що стосується ТОВ «Золотий Екватор». З Комітету на користь ТОВ «Золотий Екватор» стягнуто судовий збір у розмірі 241 600,00 грн.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, АМКУ звернувся до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просив скасувати та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову ТОВ «Золотий Екватор». Натомість, ухвалою Київського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу було повернуто АМКУ, оскільки до скарги не було додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому розмірі.
Апеляційним господарським судом було зазначено, що позивачем при подачі позовної заяви було сплачено судовий збір в розмірі 241 600,00 грн., тому апелянт мав сплатити судовий збір за подачу апеляційної скарги у розмірі 265 760,00 грн. (110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви).

Не погоджуючись з винесеною апеляційною інстанцією ухвалою, Комітет звернувся до Вищого господарського суду України, який, в свою чергу дійшов висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню, оскільки товариство «Золотий Екватор» невірно розрахувало суму судового збору, і сума, що підлягала сплаті, становить 3200 грн.

Вищий господарський суд встановив, що повертаючи апеляційну скаргу Комітету, суд апеляційної інстанції в оскаржуваній ухвалі зазначив про те, що позивачем (Товариством) при зверненні з позовом до суду було сплачено судовий збір в розмірі 241 600,00 грн., тому апелянт (Комітет) мав сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення суду у розмірі 265 760,00 грн.
Проте, такий висновок суперечить наведеним приписам норм матеріального та процесуального права, оскільки судом апеляційної інстанції не було враховано, що ставки судового збору законодавчо врегульовані, і сума судового збору з апеляційної скарги на рішення суду визначається на підставі ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви (а не з тієї суми, яка фактично була сплачена при поданні позовної заяви).
Сплата суми судового збору при поданні позовної заяви у більшому розмірі, ніж передбачено наведеними законодавчими приписами не є підставою для розрахунку сум судового збору з апеляційної та касаційної скарг з урахуванням помилково сплаченої суми при поданні позовної заяви.

Рекомендовані публікації

Додати коментар