ВОЛИНСЬКЕ ТЕРВІДДІЛЕННЯ АМКУ ОШТРАФУВАЛО ЗА УЗГОДЖЕНІ ДІЇ ПІД ЧАС ТОРГІВ, ПРОВЕДЕНИХ В 2016 РОЦІ ВОЛИНЬОБЛЕНЕРГО

Волинське обласне територіальне відділення АМКУ 26.01.2017 встановило, що ПП «АКТРОС ГРУП» та ПП «АВТО ТАЙМ» погодили свої пропозиції конкурсних торгів під час участі у закупівлі ПАТ «Волиньобленерго» послуг за ДК 016-2010: 45.20.1 Технічне обслуговування та ремонтування автомобілів і маловантажних автотранспортних засобів (Роботи з технічного обслуговування мототранспортних засобів і супутнього обладнання (Роботи з технічного обслуговування та поточному ремонту ТЗ)), що проводилась у червні 2016 року. Відділенням в ході розгляду справи було підтверджено наявність ділових та господарських відносин, використання у період проведення торгів одного і того ж телефонного номеру та приміщень за однією адресою. Разом з тим, Волинське тервідділення АМКУ встановило взаємозв’язок між товариствами, зокрема через працівників, які одночасно перебували у трудових відносинах обох товариств; також було встановлено синхронність дій у часі, яка, зважаючи на її системність, не може вважатись випадковим збігом.  Представники обох учасників були відсутніми під час розкриття пропозицій конкурсних торгів, надіславши про це замовнику майже ідентичні листи. Схожість у зовнішньому оформленні, структурі, текстовому змісті Волинське тервідділення також виявило в інших документах, які надавались обома відповідачами для участі в торгах. Між іншим, відповідач ПП «АВТО ТАЙМ» під час розгляду справи визнав схожість у документах.

Тервідділення АМКУ зазначає, що встановлені у справі обставини свідчать про те, що в процесі підготовки та участі у торгах між ПП «АКТРОС ГРУП» та ПП «АВТО ТАЙМ» відбувався  обмін інформацією з метою узгодження тендерних пропозицій. Погодження поведінки при формуванні своїх конкурентних пропозицій ПП «АКТРОС ГРУП» та ПП «АВТО ТАЙМ» у торгах призвело до заміни конкуренції на координацію поведінки зазначених учасників з метою створення видимості конкуренції в межах торгів, що в свою чергу призвело до спотворення їх результатів.

За антиконкурентні узгоджені дії, що стосуються спотворення результатів торгів, обидва товариства мають сплатити до Державного бюджету України штрафи: ПП «АКТРОС ГРУП» – 68 тис грн, ПП «АВТО ТАЙМ» – 34 тис грн.

   

Рекомендовані публікації

Додати коментар