Волинське тервідділення АМКУ продовжує штрафувати за антиконкурентні узгоджені дії

20 квітня 2017 року за власною ініціативою Волинське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України розпочало розгляд справи у зв’язку з наявністю в діях двох фізичних осіб-підприємців ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Так, обидва суб’єкта господарювання ФОП Гринцевич-Оніщук Т.І. та ФОП Оніщук С.Я. у 2013 році брали участь у відкритих торгах на закупівлю послуг їдалень (послуги організації гарячого харчування в школах, пришкільних закладах відпочинку з денним перебуванням).
Зa результатами проведених торгів переможцем було визнано учасника, пропозиція якого набрала 98 балів згідно з додатковими показниками (матеріально – технічне забезпечення, досвід виконання аналогічних договорів) та з яким замовник і уклав договір про надання послуг на загальну суму 169 913,00 грн.

Однак під час аналізу тендерних пропозицій обох підприємців тервідділенням АМКУ було виявлено ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів.
Такий висновок волинські антимонопольщики зробили виходячи з того, що їх тендерні пропозиції мали спільні риси у зовнішньому оформленні, структурі, текстовому змісті документів, які готувалися учасниками, що у свою чергу не може бути пояснене будь-якими об’єктивними причинами та вказує на обмін інформацією між учасниками під час підготовки та участі у тендері.
На узгодженість поведінки вказував також той факт, що обидва відповідачі є пов’язаними особами. Так, ФОП Оніщук С.Я. є сином ФОП Гринцевич-Оніщук Т.І. 

Крім того, обидва суб’єкти господарювання отримували необхідні для участі у тендері довідки в один і той же день, і самі ці довідки мають послідовні реєстраційні номери.
Окремо виділяється той факт, що за результатами проведеного тервідділенням АМКУ дослідження цін на гарніри, які були у складі гарячого харчування, встановлено, що цінові пропозиції обох учасників торгів були вищими від цін інших суб’єктів господарювання, які надавали послуги гарячого харчування у навчальних закладах.

У свою чергу, як зазначає тервідділення АМКУ, сукупність всіх фактів та наявність схожостей в оформленні пропозицій конкурсних торгів учасників тендеру виключає випадковість, і зазначене неможливо пояснити випадковим збігом обставин. 

Таким чином 30 травня 2017 року Волинське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало за вказане порушення лише одного підприємця ФОП Гринцевич-Оніщук на 3 тис грн, оскільки другий відповідач на день прийняття рішення вже припинив свою підприємницьку діяльність.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар