Волинські антимонопольщики оштрафували двох підприємців за узгоджену поведінку на торгах в системі ProZorro

20 квітня 2017 року Волинське обласне територіальне відділення АМКУ розпочало розгляд справи за ознаками вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції двома фізичними особами-підприємцями під час проведення відкритих торгів.

Так, волинськими антимонопольщиками в ході здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції під час проведення процедур закупівель товарів, робіт, послуг, з електронного майданчика newtend.com, що є офіційним учасником системи ProZorro, були отримані матеріали відкритих торгів із закупівлі «15831200-4 Цукор білий – цукор білий кристалічний» для потреб закладів освіти на 2017 рік, проведених 31 січня 2017 року відділом освіти, молоді та спорту Ратнівської районної державної адміністрації.

В результаті аналізу цих матеріалів тервідділенням АМКУ було встановлено, що учасники цієї процедури узгоджували свої дії під час торгів, що в свою чергу призвело до заміни конкуренції на координацію дій, що фактично унеможливлювало ефективне використання державних коштів.

А саме, у вказаній процедурі закупівлі взяли участь ФОП Дідицький Р.А. та ФОП Придатко А.І., які подали свої тендерні пропозиції для участі у відкритих торгах. За результатами аукціону переможцем було визнане ФОП Дідицького, пропозиція якого була визначена найбільш економічно вигідною та з яким укладено договір про закупівлю товарів за державні кошти на суму 369 171 грн.

Проте проаналізувавши документи тервідділення АМКУ дійшло висновку, що характер та кількість збігів при оформленні обома підприємцями тендерної документації виключає можливість того, що тендерні пропозиції готувались кожним з учасників торгів окремо та без обміну інформацією між ними. На це вказувала як зовнішня подібність документів та однаковість допущених в них помилок, так і відсутність необхідних довідок у обох учасників торгів.

Також був визначальним той факт, що обидва суб’єкта господарювання, за інформацією ДП «Прозорро», брали участь у аукціоні із однієї ІР-адреси та з неї ж і здійснювали реєстрацію для участі в тендері, реєстрацію своїх пропозицій та завантаження документів пропозиції.

Відповідно такі дії були трактовані тервідділенням АМКУ як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів).

Таким чином 30 травня 2017 року Волинське обласне територіальне відділення АМКУ врахувавши, що підприємці вчинили порушення законодавства вперше та повністю визнали факт його вчинення, оштрафувало ФОП Дідицького Р.А. на 8 тис грн та Придатко А.І. на 4 тис грн. за вказане порушення.

Рекомендовані публікації

Додати коментар